אין תמונה
"ניצחון הליכוד רחוק מלהיות בטוח". נתניהו

סקר חדשות 2 שפורסם הערב (שלישי) במהדורה המרכזית מנבא למחנה הציוני 25 מנדטים מול 21 בלבד לליכוד, ונראה כי הנתונים נתנו את אותותיהם במטה מפלגת השלטון. זמן קצר לאחר פרסום התוצאות אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "ניצחון הליכוד בבחירות רחוק מלהיות בטוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"צריך להסביר לאנשים ששוקלים להצביע למפלגה אחרת במחנה הלאומי - דעו לכם שקיימת אפשרות אמיתית שאם הפער הזה בין הליכוד לבין מפלגת 'העבודה' יגדל", הוסיף נתניהו, "אנחנו עלולים להתעורר בעוד שבוע ולמצוא את ציפי ובוז'י כראשי ממשלה בישראל".

"בעוד שבוע ייפול דבר. בעוד שבוע נדע אם הניסיון להפיל את שלטון הליכוד צלח. אני מבקש לומר לכם הערב שאסור שהניסיון הזה יצליח: אנחנו צריכים להבטיח שהליכוד ירכיב את הממשלה הבאה".

סקר בחירות
צילום:
סקר בחירות
צילום:
סקר בחירות
צילום:

הסקר, שנערך על ידי מכון מדגם, מינה צמח ומנו גבע בשיתוף עם iPanel וסטט-נט מראה שבעוד שלנתניהו יש קואליציה אפשרית, המצב לגבי הרצוג אינו ברור לפי שעה. עוד עולה מהתוצאות כי הרשימה המשותפת עדיין עם 13 מנדטים וכך גם הבית היהודי שמתחזקת במנדט. יש עתיד של יאיר לפיד נשארת על 12 מנדטים וכולנו של משה כחלון עם 8 מנדטים, כפי שהיה גם בסקר הקודם. ש"ס מתחזקת במנדט ל-7.

אביגדור ליברמן וישראל ביתנו נשארים עם 6 מנדטים וכך גם יהדות התורה. מרצ נחלשת במנדט ל-5 ויחד של אלי ישי עוברת את אחוז החסימה עם 4 מנדטים - כמו בסקר הקודם.

בסקר עלתה גם שאלת ההתאמה לראשות הממשלה, שבה השיבו 49% מהנשאלים כי לדעתם נתניהו הוא המתאים ביותר - עלייה של 2% בהשוואה לסקר הקודם - ויצחק (בוז'י) הרצוג זוכה לתמיכה של 36% - 8% יותר מבסקר הקודם.