עצרת הפלג הליטאי, אמש (צילום: שלומי כהן)
עצרת הפלג הליטאי, אמש | צילום: שלומי כהן

"האופוזיציה הפנימית" של יהדות התורה לא מחרימה, אבל עורקת: הפלג הליטאי-ירושלמי ערך אמש (ראשון) מפגן כוח באצטדיון ה"ארנה" החדש בירושלים, קצת יותר מיממה לפני הבחירות. מנהיג הפלג, הרב שמואל אוירבך, הפריך את השמועות על כוונתו להחרים את הבחירות - אך הבהיר כי אינו תומך ביהדות התורה: "מי שמסייע להם מסייע לעוברי עבירה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כעשרת אלפים מתומכי הרב בן ה-84 מילאו את הארנה, עם שלטים כגון "בחזית המערכה לביצור עולם התורה" ו"זאת התורה לא תהיה מוחלפת". מקורבי הרב הסבירו כי העצרת נועדה לאחד את הפלג להצבעה בבחירות - ודווקא עבור מפלגתו של אלי ישי, "יחד".

כעשרת אלפים מילאו את הארנה (צילום: שלומי כהן)
כעשרת אלפים מילאו את הארנה | צילום: שלומי כהן

כוחו של הפלג הליטאי מוערך בכ-20 אלף איש, ותמיכתם עשויה להבטיח כי אלי ישי יעבור את אחוז החסימה, יחד עם ברוך מרזל. בסביבת הרב הגדירו את הדברים "תמיכה שקטה" בישי, לאחר שזה התחייב לפעול למען ביטול חוק הגיוס ואף לעגן את הדבר בהסכמים הקואליציוניים. הרב מאזוז, פטרונו של אלי ישי, חתם כי המפלגה תדרוש את ביטול החוק.

האזכורים לבחירות נאמרו ברמיזה בלבד במהלך הכנס, אך דברי הרב החריפים נגד יהדות התורה הבהירו כי אינו תומך במפלגה בבחירות הקרובות, בשל הקרע בין הפלגים. עבור יהדות התורה, עזיבת תומכי הרב עשויה לגרום לאיבוד של מנדט למפלגה - שקיבלה בסקרים האחרונים שבעה מנדטים.

הרב שמואל אוירבך (צילום: שלומי כהן)
קרא לביטול גזירת הגיוס. הרב אוירבך, אמש | צילום: שלומי כהן

בימים האחרונים פעל אריה דרעי מאחורי הקלעים להשיג את תמיכת הרב אוירבך בש"ס, אך ככל הנראה נכשל בכך. דרעי, בניגוד לישי, לא הצהיר כי בכוונתו לפעול לביטול חוק הגיוס שהעבירה הממשלה הקודמת.