תומך במתווה לא בפרוצדורה, ליברמן (צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2)
יחליט בימים הקרובים על הרכב הרשימה | צילום: יוסי זילברמן, חדשות 2

ישראל ביתם: שר החוץ אביגדור ליברמן אמנם הצהיר היום (חמישי) כי רק ביום ראשון תיקבע הנהגת רשימת "ישראל ביתנו" לבחירות, אך כבר כעת ניתן לחשוף חלק מהשמות שיובילו את הרשימה. בצל גל הפרישות של בכירי המפלגה, גם השר יאיר שמיר  - בנו של ראש הממשלה לשעבר יצחק שמיר - לא יופיע ברשימת המפלגה ויפרוש מהחיים הפוליטיים לאחר שנתיים בלבד. לעומתו, ראש עיריית צפת אילן שוחט צפוי להשתבץ בצמרת המפלגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מצטרף נוסף לשורות המפלגה הוא עורך הדין המפורסם בני דון יחיא, שמתמחה בדיני משפחה וייצג בעבר מפורסמים כגון חנה לסלאו ודודו טופז. העיתונאי שרון גל צפוי גם כן להשתבץ בצמרת הרשימה, לצד ח"כ אורלי לוי-אבקסיס שתמשיך עם ליברמן בתקווה לקדנציה נוספת במשכן. לאחרונה הודיעו השרים יצחק אהרונוביץ' ועוזי לנדאו, סגנית השר פאינה קירשנבאום החשודה בפלילים וח"כ דוד רותם על פרישתם מרשימת המפלגה. 

תשתית ראייתית נגד שוחט (צילום: חדשות 2)
בדרך לצמרת המפלגה. אילן שוחט | צילום: חדשות 2

ומי עוד במצטרפים? האיחוד של ליברמן עם הליכוד אמנם לא צלח, אך יו"ר סניף הליכוד בקריית טבעון לשעבר אילן קדוש וגם ד"ר שמואל סעדיה צפויים להיכלל ברשימה הסופית, לאחר תום ההתייעצות בוועדה המסדרת של המפלגה. ביום שני צפויה להתפרסם הרשימה הסופית - פחות משבועיים לפני המועד החוקי הסופי.

השר ליברמן עדכן היום כי 65 איש הגישו את מועמדותם לרשימה: "חצי מהשמות ברשימה יהיו חדשים וטובים וצעירים". ליברמן טען כי הפורשים האחרונים מהמפלגה - בהם השרים לנדאו ואהרונוביץ' - "היו נשארים אם הייתי מבקש מהם". 

מהתקשורת לפוליטיקה. שרון גל (צילום: חדשות 2)
מהתקשורת לפוליטיקה. שרון גל | צילום: חדשות 2

"זו החקירה הכי פוליטית בתולדות ישראל"

בנוגע לחקירת החשד לשחיתות, טען ליברמן כי לא ידבר על הנושא עוד לפני ההכרעה בבית המשפט, וכך גם חברי מפלגתו. "ברור שזו החקירה הכי פוליטית בתולדות ישראל, שכל ייעודה לפגוע במערכת הבחירות", טען. "יש עשן בלי אש. זכותה וחובתה של המשטרה לחקור כל דבר, ואין לנו עם זה שום בעיה. מי שיימצא אשם, צריך לשלם את כל המחיר. אין בזה שום ספקות".

ליברמן תקף את כלי התקשורת, שלטענתו כבר מרשיעים את החשודים. "במדינה דמוקרטית נורמלית ההרשעות הן רק בבית משפט - הנסיון להרשיע באמצעות הדלפות מרושעות ומגמתיות לא מקובל עליי", אמר. "זה במקרה הטוב בגדר הטעייה".

ח"כ אורלי לוי אבקסיס (צילום: דוברות הכנסת)
תישאר לצדו של ליברמן. לוי אבקסיס | צילום: דוברות הכנסת

יו"ר ישראל ביתנו גם מתח ביקורת על התנהלות היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, שהורה לסגנית השר קירשנבאום לא להתייצב במשרדה. "הוא נזף בה על שיבוש הליכי חקירה, ואותי מעניין מה הטעה אותו", אמר. "בכניסה למשרד הפנים יש מצלמות ומאבטחים - מאז שהחקירה הפכה לגלויה, היא לא פקדה את המשרד אפילו לשנייה אחת. זה נתון שלא ניתן לפרשנות. אני מקווה שנעשה בירור מי הטעה אותו".

ליברמן מחה על השלכת פרשת השחיתות על המפלגה כולה. "מנסים להדביק בכוח את השם של המפלגה לפרשה, למרות שרוב המעורבים הם לא חברי המפלגה", אמר. "יש אנשים שמתכננים לגרור אותנו לזה ונתחרבש עם החקירה הזו - זה לא יהיה".

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל