שטרן ולפיד, הבוקר בתל אביב (צילום: עזרי עמרם)
שטרן ולפיד, הבוקר בתל אביב | צילום: עזרי עמרם

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד הציג הבוקר (ראשון) את הרכש החדש של מפלגתו, ח"כ אלעזר שטרן, שהיה חבר "התנועה" בכנסת האחרונה. לפיד אמר כי שטרן תמך בעמדות של "יש עתיד" והיה למעשה הח"כ ה-20 של המפלגה - כך כלשונו. שטרן מצידו הצהיר כי עזב את "התנועה" מאחר ולא יכל להזדהות עם עמדות השמאל שאימצה המפלגה עם הצטרפותה למחנה הציוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שטרן תמך בכל המאבקים שלנו ועבדנו יחד לאורך הקדנציה", סיפר השר לשעבר לפיד. "הוא תמך בנו בחוק הגיוס ובחוק הגיור, כהמשך ישיר לחוק הגיור הצבאי שיזם בזמן שירותו. אנחנו עומדים היום כאן יחד, כי ששנינו מאמינים שאפשר וצריך לעצור את התהליך המסוכן של התפצלות החברה הישראלית לשבטים וקבוצות. אנחנו עומדים פה יחד מתוך אמונה שהמשותף בינינו הוא מה שמגדיר אותנו".

שטרן עצמו, אלוף במיל', הסביר את המהלך המפתיע בהצטרפות מפלגתו הקודמת ל"עבודה". "אני מגדיר את עצמי כאיש מרכז, אולי אפילו ימין מתון, אבל אני בוודאי שלא איש שמאל", הדגיש שטרן. "לכן קיבלתי את ההצעה של לפיד. אני מאוד שמח על השנתיים שהעברתי בכנסת, הצלחנו לקדם הרבה דברים".

כאיש צבא לשעבר, טען שטרן כי תקציב הביטחון משמש לעתים למטרה שונה מזו שלה הוא מיועד. לדבריו, לעיתים כספים מהביטחון מופנים להתנחלויות. הוא התייחס גם לנושא זכויות הקהילה הלטה"בית שהפכו לסוגיה מרכזית במערכת הבחירות הנוכחית ואמר כי הוא" בעד שזוגות חד מיניים יוכלו לחיות בארץ ולקבל את מלוא הזכויות, אבל אינו רוצה לדחוף רבים להשיא אותם".

על פי הערכות, שטרן יוצב על ידי לפיד במקום ריאלי ברשימת "יש עתיד". הוא נחשב לח"כ מוערך ופעלתן, ולאחד ממובילי המאבק לשוויון בנטל - אחד הדגלים המרכזיים של "יש עתיד" בקמפיין הקודם. לטענתו סירב להצעות להצטרף למפלגתו של משה כחלון "כולנו", על מנת לחבור ללפיד.