הקרב בין משה כחלון ויאיר לפיד על הקולות עולה היום (חמישי) מדרגה - ויורד לשטח. יו"ר כולנו כחלון הגיע לקריית גת במטרה לסתור את טענותיו של לפיד לתנופת בנייה שהחלה ביוזמתו בקריית גת. כחלון הציג בשטח שדה פורח, אבל שומם מהתחלות בנייה. ביש עתיד שלפו תמונות של אתר בנייה שלטענתם נמצא כמה מטרים מהשדה. אז איפה האמת?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעימות בחירות 2015 שנערך בחדשות 2 תקף כחלון את לפיד על כך שלטענתו הוא זנח את מצוקת הדיור. יו"ר יש עתיד הזמין את יו"ר כולנו לצאת לסיור ברחבי הארץ ולראות את הבנייה המתקדמת - בין היתר בקריית גת.

התמונות שלא תראו בסרטון של כחלון (צילום: חדשות 2)
התמונות שלא תראו בסרטון של כחלון | צילום: חדשות 2

כחלון הציג היום בקריית גת שדה ירוק ללא מנופים ודחפורים. "שר האוצר לשעבר לפיד סיפר לנו על 7,000 יחידות שכרגע נבנות בקריית גת, ויש מנופים, ויש דחפורים, אז הנה - בבקשה", אמר כחלון לעיתונאים בשטח. "שום דבר אין פה. רק שדה ירוק. בגלל ביורוקרטיה, בגלל חוסר טיפול אמיתי במשבר הדיור וחוסר אומץ להתמודד עם הביורוקרטיה - אין אפילו בלוק".

"אם לא יהיה שינוי אמיתי, ואנחנו נשב במשרד האוצר, ואני אשב במשרד האוצר כדי לפתור את הבעיות האלה, בעוד שנתיים מחירי הדיור יעלו בעוד 16% וזה יישאר ככה בעוד שנתיים, עוד שלוש ועוד חמש", הוסיף כחלון. "צריך לפתור את זה במעשים, לא בדיבורים".

למה אלפי דונמים במרכז מיותמים? (צילום: חדשות 2)
הנה הדחפורים. בנייה בקריית גת | צילום: חדשות 2

כחלון הוסיף לתקוף גם את יתר החברים בממשלה. "כשמפריחים סיסמאות באוויר, עם ישראל מצפה שיהיה להן כיסוי", הוא אמר. "ראש הממשלה, יאיר לפיד, נפתלי בנט, אורי אריאל - כל מי שהיו שותפים בממשלה הזאת פחדו להתעסק עם זה, התעסקו עם דברים אחרים, זה לא עניין אותם. הזוגות הצעירים בישראל לא עניינו אותם, והתוצאה - אתם רואים לפניכם".

לפיד הזמין את כחלון לרדת לשטח בעימות חדש
לפיד הזמין את כחלון לרדת לשטח בעימות חדש | צילום:

גורמים במפלגת יש עתיד מסרו בתגובה כי כחלון לקח את העיתונאים לאזור בקריית גת שבו אמנם אין בנייה, אולם כמה מטרים משם ישנה תנופת בנייה גדולה מאוד.

בעיריית קריית גת סירבו להיקלע לוויכוח הפוליטי בין שתי המפלגות ובחרו שלא להגיב, אולם גורמים בעיר סיפרו לחדשות 2 Online כי הבנייה בשכונה החדשה בעיר החלה, אבל היא בשלב ראשוני מאוד. לדברי הגורמים, נבנית במקום שכונה חדשה בשם "כרמי גת" שתכלול 7,000 יחידות דיור. הבניינים עוד לא עומדים בשכונה, אך בשנה האחרונה החלו בעיר להניח תשתיות לשכונה החדשה ובמקביל מתקדמת מכירת הדירות.