"לא נוותר על הר הבית", בן ארי (צילום: חדשות ערוץ 7)
"לא נוותר על הר הבית", בן ארי | צילום: חדשות ערוץ 7

לאחר הדיווחים על איחוד אפשרי בין רשימותיהם של אלי ישי ומיכאל בן ארי לקראת הבחירות הקרובות, פוצץ הערב (שלישי) המשא ומתן בין הצדדים. בהודעה שפרסם תלה בן ארי את כישלון המגעים בניסיון מצד ישי להשפיל את "עוצמה יהודית" שבראשותו, תוך ניסיון לכפות על חבריה הגבלות שונות ובהן איסור עלייה להר הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שבמפלגתו של בן ארי נעתרו לדרישת הרב מאיר מאזוז להחליפו בברוך מרזל, הציבה מפלגת "יחד" של ישי תנאי נוסף שהוביל לבסוף לפיצוץ המגעים.

על פי הדרישה שהעמידו, תבעו חברי המפלגה יוני שטבון והרב הגר מבן ארי ואנשיו להתחייב שלא לעלות עוד להר הבית ולפעול בכל מחיר לצורך חבירה לקואליציה בראשות נתניהו במטרה "לזכות בתקציבים למוסדותיהם", כך להגדרתם. 

ישי מאשים בזיופים (צילום: חדשות 2)
מבין את היתרון שבריצה משותפת. ישי | צילום: חדשות 2

בעקבות התנגדותם לתנאים, הפנו אנשי "עוצמה יהודית" את הסוגיה לפתחו של הרב דב ליאור, וזה הורה לבן ארי ולמרזל שלא להיכנע להם ולהגיש כבר מחר את רשימתה העצמאית של "עוצמה יהודית" לכנסת.

"יש פה ניסיון להשפיל אותנו אידיאולוגית", אמר בן ארי עם כישלון המגעים. "אנחנו רוצים את כל ארץ ישראל, ובטח שלא נוותר על הר הבית. היינו מוכנים לנוסח יותר מרוכך, אבל הם רוצים פה השפלה ולגרש אותנו החוצה, ואנחנו כרגע שוקלים את צעדינו. לא נוכל לוותר על אידיאולוגיה – גם לא בשביל הכנסת".

למרות ההצהרות הברורות שנשמעות בסביבתם של השניים, יש מי שמעריכים כי הם מודעים היטב ליתרונות שבריצה משותפת וכי המגעים ביניהם יימשכו עד מועד סגירת הרשימות.