"הבוקר חזרו חלק מארגוני הטרור לירות לעבר ישראל ובכך הם הוכיחו לנו עד כמה הפסקת האש שברירית", אמר הבוקר ראש הממשלה אהוד אולמרט בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "יש לבדוק את הפסקת האש דקה אחר דקה. שנייה אחר שנייה". אולמרט הוסיף כי במידה והאש לא תיפסק "אנחנו נדע לפעול ללא היסוס. צה"ל ערוך ומוכן להגיב ככל שיידרש".

אולמרט, שייפגש הערב עם שורה של מנהיגים מהעולם ציין כי בעקבות המבצע "העולם מבין שחמאס היא שלוחה של אירן בעזה". בנוסף סיפר ראש הממשלה כי הוא עדכן בפרטי הפסקת האש גם את נשיא ארה"ב ג'ורג' בוש ש"גילה עניין רב במהלך וביכולת שלנו להמשיך ולהגיב במידה וישראל תהיה נתונה להתקפות טרור". דמות מפתיעה שקיבלה הבוקר שבחים היא יושב ראש האופוזיציה בנימין נתניהו שלדברי אולמרט "נתן את הטון לכל האופוזיציה באחריות לאומית"

שוב, ירי על יישובי הדרום: כ-6 שיגורים של רקטות קסאם זוהו בשעה 9:00 בבוקר, כ-4 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. אין נפגעים, אך נזק נגרם ללול תרנגולות.

מדובר צה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף את חוליית המחבלים ששיגרה רקטות קסאם לעבר שדרות, זוהתה פגיעה.

הבוקר גם המשיכה הלחימה ברצועת עזה. מסוקי קרב נראו בשמי הדרום באזור השעה 7:30 בבוקר, ובתוך הרצועה התקיים קרב בין לוחמי צה"ל ובין חמאס. מספר חמושים ירו לעבר כוח צה"ל שהיה בתנועה, והחיילים ירו בחזרה. אין נפגעים בקרב חיילי צה"ל.

מדובר צה"ל נמסר כי "אש נפתחה לעבר כוח צה"ל בצפון הרצועה. הכוח זיהה את מקור האש והכווין כוח שריון ואת חיל האוויר שתקפו את המחבלים וזיהו פגיעה, אין נפגעים בקרב כוחותינו. האש נפתחה לפי נהלי הפתיחה באש שהוגדרו. האירוע הסתיים".

רה"מ ושר הביטחון הכריזו על הפסקת אש

נוצרים את האש: אחרי 22 ימים של לחימה הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הצעת ראש הממשלה להפסקת אש חד-צדדית בעזה. "החל משתיים בלילה תנצור ישראל את פעילותה ההתקפית ותמשיך את היערכותה ברצועה וסביבה", הכריז אמש ראש הממשלה אהוד אולמרט. "אם יימשך הירי לעבר ישראל - נרגיש חופשי להגיב בעוצמה".

ראש הממשלה אולמרט התייצב בפני העיתונאים בתום הישיבה, כדי להציג את ההחלטה ואת ההישגים בלחימה. "נוצרו התנאים אותם יעדנו כפי שהוגדרו ביציאה למבצע והם הושגו במלואם, ואף מעבר לכך", אמר ראש הממשלה. "החמאס הוכה קשות הן בחלקיו הצבאיים ובתשתיות שלטנו. מנהיגיו מסתתרים, רבים מאנשים נהרגו, מפעליו נהרסו והרקטות הופצצו. צומצמה יכולת הירי לעבר ישראל ומרחבי השיגור בשליטת צה"ל".

ברק: צה"ל יישאר פרוס בעזה

שר הביטחון אהוד ברק המשיך בקו דומה לראש הממשלה ונאומו התאפיין בהצדעה לכוחות הלוחמים, ניחום המשפחות השכולות ואזהרה לחמאס לבל ימתח את גבולות הסבלנות של מדינת ישראל. ברק פתח בהודעה כי ישראל קיבלה את הבקשה המצרית לכונן הפסקת אש אך הוסיף, "אין ביטחון מוחלט, צה"ל יישאר פרוס בעזה על פי שיקולים מבצעייים".ברק הוסיף כי זאת מלחמת ברירה צודקת, "יש גבול לסבלנות". במחווה נדירה פנה ברק אישית אל רא"ל אשכנזי והכריז בגאווה "אני רב אלוף במילואים אהוד ברק מצדיע לך רב אלוף אשכנזי".

לקראת סיום דבריו הזכיר שר הביטחון, כמו ראש הממשלה לפניו, את החייל החטוף גלעד שליט וציין כי למרות המאמץ העליון, "אין לי עדיין בשורות", עוד הוסיף, "לצה"ל ישנה ברית לא כתובה עם ההורים ששולחים את בניהם לצה"ל".

עופרת יצוקה - סיקור מיוחד

חילופי אש בין צה"ל לחמאס

רה"מ: נוצרים את האש החל מ-2:00

משפחת שליט: "לא יכול להיות הסדר בלי גלעד"

הורי הלוחמים נגד הרופא מעזה

4 לוחמי צה"ל נפצעו קשה בעזה

לראשונה: כתבים זרים ברצועה

חמאס: הפסקת אש - רק אם דרישותינו ייענו