זמן קצר לאחר שנחת בישראל, פרסם משרד ראש הממשלה הודעה ובה אושר כי נתניהו אכן נפגש הבוקר עם מלך ירדן . "ראש הממשלה נתניהו והמלך עבדאללה דנו בהתפתחויות האחרונות בשיחות בין ישראל לפלסטינים", נכתב בהודעה. "ראש הממשלה הדגיש את התפקיד החשוב שממלאת ירדן בראשות המלך עבדאללה במאמצים להביא להסכם. נתניהו הבהיר כי ישראל שמה דגש על סידורי הביטחון ובכלל זה האינטרסים הירדניים בכל הסכם עתידי, בו תהיה התחשבות בהסכם השלום בין ישראל לירדן שנחתם לפני עשרים שנה". בנוסף צוין כי נתניהו והמלך עבדאללה דנו בשיתופי פעולה כלכליים במספר תחומים וכן בנושאים אזוריים נוספים.

"התנהגות פרובוקטיבית". נתניהו ועבדאללה (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
רוה"מ והמלך עבדללה, היום בעמאן | צילום: קובי גדעון, לע"מ
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הבוקר (ה') לירדן לפגישה חשאית עם המלך עבדאללה. שני המנהיגים דנו בשיחתם על המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים ועל המצב באזור - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מארמון המלך בעמאן אישרו את הפרסום אודות קיומה של הפגישה, אבל לא הרחיבו באשר לסיבת המפגש ולתוכנו. רק זמן קצר לאחר שנחת בישראל, פרסם משרד ראש הממשלה הודעה ובה אושר כי נתניהו אכן נפגש הבוקר עם מלך ירדן . "ראש הממשלה נתניהו והמלך עבדאללה דנו בהתפתחויות האחרונות בשיחות בין ישראל לפלסטינים", נכתב בהודעה. "ראש הממשלה הדגיש את התפקיד החשוב שממלאת ירדן בראשות המלך עבדאללה במאמצים להביא להסכם. נתניהו הבהיר כי ישראל שמה דגש על סידורי הביטחון ובכלל זה האינטרסים הירדניים בכל הסכם עתידי, בו תהיה התחשבות בהסכם השלום בין ישראל לירדן שנחתם לפני עשרים שנה". בנוסף צוין כי נתניהו והמלך עבדאללה דנו בשיתופי פעולה כלכליים במספר תחומים וכן בנושאים אזוריים נוספים.

הפעם האחרונה שבה דווח על פגישה בין נתניהו לבין עבדאללה הייתה בחודש מרס 2013. אז, על פי סוכנות הידיעות הצרפתית, ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא לפגישה חשאית עם עבדאללה מלך ירדן, כדי לדון עמו בקידום המשא ומתן המדיני עם הפלסטינים, לקראת ביקורו של אובמה בישראל. מקור דיפלומטי בצרפת מסר בזמנו כי נתניהו שוחח עם עבדאללה על האפשרות לחידוש המגעים עם אבו מאזן בתיווך ירדני.

עוד קודם לכן, כחודש לפני הבחירות בארץ, דווח על ביקור חשאי של נתניהו בירדן, שבמהלכו דן עם המלך עבדאללה בהתפתחות מלחמת האזרחים בסוריה ובסכנה של נפילת מאגרי הנשק הכימיים העצומים של הנשיא אסד לידי ארגוני טרור.