אין תמונה
הפגנת "קואליצית נשים לשלום"

דוח של ארגון המפקח על המימון האירופי לארגוני חברה אזרחית מגלה כי אירופה מממנת ארגונים המעורבים באלימות ובחרם על מדינת ישראל, בניגוד למדיניות המוצהרת של האיחוד האירופי לתמוך רק בארגוני רווחה שפועלים למען השלום ולמען רווחת האוכלוסייה האזרחית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאיחוד האירופי יש תכנית בשם "שותפים לשלום", פרויקט שמטרתו לחזק חלופות של אי-אלימות. במסגרת הפרויקט, האיחוד העניק למעלה מ-350 אלף אירו לשלושה ארגונים לא ממשלתיים: "קואליציית נשים לשלום", "נובה", ו"ועדות תיאום ההתנגדות העממית לקידום שלום וסובלנות במזרח התיכון". ארגון NGO monitor בדק ומצא כי הארגונים אינם עומדים בקריטריונים של האיחוד, ופועלים בניגוד לעמדה המוצהרת שלו - ופועלים נגד מדינת ישראל.

בדוח נכתב, כי "קואליציית נשים לשלום", ארגון ישראלי, מוביל קמפיין של חרם על מדינת ישראל על ידי סנקציות ועידוד משיכת השקעות מהארץ. ועדות התיאום להתנגדות עממית מקדמת הפגנות אלימות נגד מדינת ישראל, רובן במדינות האיחוד האירופי.

"או שהם לא יודעים, או שזו מדיניות מכוונת"

ארגון "נובה", מספרד, טוען כי ישראל מבצעת מדיניות של אפליה גזענית ואפרטהייד - מדיניות שאינה עולה בקנה אחד עם מדיניותו של האיחוד האירופי. "האם אלה השותפים של האיחוד האירופי לשלום וסובלנות במזרח התיכון, או שהם רק מבעירים את האש במימון משלם המסים האירופי?", שואלים בארגון.

בתמיכת אירופה. הפגנה בשטחים, ארכיון (צילום: חדשות 2)
בתמיכת אירופה. הפגנה בשטחים, ארכיון | צילום: חדשות 2

"אני מתכוון להגיש את הדוח לחברי הפרלמנט האירופי. חוסר השקיפות של האיחוד האירופי במימון ארגוני לא-ממשלתיים קיצוניים סותרת את עקרונות האיחוד האירופי עצמו", אומר נשיא מכון NGO monitor פרופ' ג'ראלד שטיינברג. "אלו ארגונים הפועלים באופן מוכח לדמוניזציה של מדינת ישראל תחת רטוריקה של זכויות אדם וקידום השלום", הוא מוסיף.

"יש ניגוד מוחלט בין מדיניות חופש המידע המוצהרת של האיחוד האירופי ובין המדיניות שמתקיימת בפועל, המגנה על פקידים שפועלים בחוסר אחריות במימון ארגונים אלה מכספם של משלם המסים באירופה. המסקנה המתבקשת מכך היא או שלפקידי האיחוד האירופי אין מושג לגבי האופן בו הכסף מנוצל, או שהם מציגים נתונים כוזבים באופן מכוון כדי לנצל את הכסף למטרות של מלחמה פוליטית נגד ישראל", מציין שטיינברג.