התלונה שהוגשה נגד רב בגרמניה לאחר שערך ברית מילה לילד מוסלמי בן 4, הופכת היום לתקרית של ממש בין ברלין לירושלים. שר הפנים אלי ישי שיגר הערב מכתב לקנצלרית אנגלה מרקל בו הוא מדגיש: "יש למנוע תופעה זו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב שהעביר ישי למרקל נכתב: "מזה זמן לא מועט אנו עדים למגמה שיוצאת כנגד יהודים במדינות שונות באירופה, ובכללם גרמניה. מגמה המגייסת את החוק המקומי למניעת מצוות המילה על פי הדת היהודית. כסגן ראש ממשלת ישראל וכיהודי אני פונה אליך כדי למנוע את התמשכות תופעה זו".

בשיחות סגורות מדגיש ישי כי דווקא האומה הגרמנית אחרי השואה, מתחילה להגביל זכויות של מיעוטים דתיים יהודים ומוסלמים - וכי זה לא נראה טוב.

הרב דוד גולדברג, שביצע את ברית המילה בגרמניה, סיפר היום לחדשות 2: "הוגשה תביעה פלילית נגדי על בריתות (ברית מילה). זה לא על מקרה מסוים, ברוך ה' לא קרתה שום בעיה. פשוט באופן כללי נגד הבריתות שאני עושה".

מרקל מעוניינת להוריד את הנושא מסדר היום

"זוגות קצת מפחדים, חוששים, שואלים הרבה שאלות, שואלים אותי, ואני מסביר להם שזה לא חוק, זה בסך הכל שופט אחד החליט שאסור לעשות בריתות, אבל זה לא חוק בכל גרמניה. מה שעכשיו מקווין שיהיה חוק חדש שיהיה מותר לעשות ברית ואז נקווה בעזרת ה' שהכל ייפתר", הסביר גולדברג.

שגריר גרמניה בישראל ומרקל מעוניינים להוריד את הסוגייה מסדר היום, להסדיר זאת בחוק ולפתור את הנושא.

עוד בניסיון להילחם בפסיקה הזו, נמצא בימים האלו הרב הראשי של ישראל, יונה מצגר, בגרמניה. שם הוא עושה מאמץ להסדיר חוקית את טקס המילה, ואף מציע כי המוהלים יעברו הכשרה רפואית רשמית במדינה.

"העצה שלנו היא לשנות את הכללים של החיים היהודיים כאן באירופה, ובראש ובראשונה שלכל מוהל תהיה תעודה בלימודי רפואה בתחום ההתמחות של עבודתו", אמר הרב מצגר.