צבא מצרים הודיע אומנם שיכבד את הסכמי השלום עם ישראל, אבל איתות מדאיג מגיע הערב מראשי האופוזיציה במדינה השכנה בכל הקשור ליחסים בין ירושלים וקהיר.

"הסכם קמפ דיוויד נגמר", אמר הערב ראש "מפלגת המחר" במדינה, ד"ר איימן נור, בראיון לתחנת רדיו מצרית. ד"ר נור בילה שנים בכלא המצרי, וארה"ב פעלה רבות כדי לשחררו. עכשיו הוא מתכוון לרוץ לנשיאות מצרים, בבחירות שיתקיימו בעוד מספר חודשים.

בראיון הוא הוסיף כי, "מצרים צריכה לכל הפחות לנהל משא ומתן מחדש על תנאי ההסכם". ד"ר נור הוא איש אופוזיציה מצרי שאיננו נמנה על "האחים המוסלמים" הקיצוניים, אלא דווקא נחשב ליברל ודמוקרט, ועל כן ההתבטאות מדאיגה במיוחד - למרות שהיא הראשונה מסוגה כרגע.

נתניהו וברק בירכו על הודעת הצבא המצרי

אתמול בירך ראש הממשלה נתניהו על הודעת הצבא המצרי לפיה "מצרים מחוייבת להסכמים האיזוריים והבינלאומיים עליהם היא חתומה". ראש הממשלה הוסיף כי "הסכם השלום רב השנים בין ישראל למצרים תרם רבות לשתי המדינות והוא אבן היסוד לשלום וליציבות במזרח התיכון כולו".

גם שר הביטחון אהוד ברק ביקש להרגיע את הרוחות ואומר כי לא נשקפת סכנה ליחסי מצרים וישראל בעקבות האירועים האחרונים.

בריאיון ששודר היום ברשת ABC, אך הוקלט טרם הודיע הנשיא מובארק על פרישתו, התייחס ברק להסלמה במדינה השכנה והחששות שנשמעו בקרב גורמים ישראלים. "אני לא מאמין שיש קווי דמיון בין האירועים באירן בעבר ובין מה שקורה עכשיו במצרים", ציין שר הביטחון.

עם זאת, הזהיר ברק כי בחירות בזק במצרים עלולות לשנות את מאזן הכוחות באזור. "המרוויחים הגדולים ביותר יהיו האחים המוסלמים" הדגיש שר הביטחון, "שערוכים כבר לקפוץ על העגלה".

לדברי ברק, בדרך כלל, הפיכות אלימות מלוות בהתפרצות של רגשות אידאולוגים. "ואז, במוקדם יותר ממאוחד, הקבוצה שמעבירה מסר ממוקד ובהיר של 'ייהרג ובל יעבור' - לוקחת לידיה את המושכות", הסביר שר הביטחון והתריע: "יש להימנע מכך במקרה של מצרים - כיוון שזה עלול להוות אסון אזורי".

בהכנת הידיעה השתתף ירון שניידר

רוצים לקבל עדכונים שוטפים על מה שקורה במצרים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהפכה במצרים - סיקור מיוחד:

איך התפטרות מובארק תשפיע על ישראל?

ההמונים במצרים ניצחו - מובארק הלך הביתה

צפו: עדות בעברית מתוך כיכר תחריר

מול המצלמה: רכב דורס עשרות מפגינים בלב קהיר

אזרחי מצרים: "תודה למי שהמציא את הפייסבוק"

צפו: הקרב האלים על הגשר בקהיר

מי אתה, מוחמד אל בראדעי?

צפו: סיור וירטואלי במוקדי המהפכה

"המודיעין לא צפה את ההפיכה במצרים"

נתניהו: "נשמור על השלום עם מצרים"