שגריר סוריה באו"ם, ארכיון (צילום: רויטרס)
אל-ג'עפרי באו"ם, ארכיון | צילום: רויטרס

שגריר סוריה באו"ם, בשאר אל-ג'עפרי, תקף אמש (שישי) את ישראל והמערב באו"ם, ואמר כי מדינות המערב מספקות לישראל את הטכנולוגיה הגרעינית שלה, ופועלים על מנת להשאירה מחוץ לאמנה הבינלאומית נגד נשק גרעיני. "המערב אחראי לאספקת הטכנולוגיה הגרעינית לישראל, ובכך גם אספקת הצוללות הגרמניות המסוגלות לשאת ראשי נשק גרעיני, שניתנו לישראל בחינם", טען אל-ג'עפרי. "הם גורמים לכל העולם להעלים עין מעמדת ישראל בנושא הגרעין".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"המלחמה בנשק גרעיני היא אחד המאבקים החשובים ביותר היום בעולם, ואמורה לכלול גם את ישראל שהנשק הלא קונבנציונלי שלה מפר את האמנות הבינלאומיות", אמר אל-ג'עפרי בנאום שנשא בעצרת הכללית של האו"ם. "פירוק העולם מנשק גרעיני הוא בראש סדר העדיפוית של סוריה, שחתמה על האמנה כבר ב-1968".

הכור בדימונה. "בנוי כך שהכל כלוא בתוכו" (צילום: רויטרס, חדשות)
הכור בדימונה, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשותאל-ג'עפרי הזכיר כי כבר ב-2003 הגישה סוריה הצעה למועצת הביטחון, המבקשת לנקות את המזרח התיכון מנשק גרעיני, אך היא נתקלה בהתנגדות האמריקנים, שאיימו להטיל עליה וטו. "זה מראה שהמחויבות של המערב להפוך את המזרח התיכון לנקי מנשק גרעיני היא שקר", תקף.

ארכיון (צילום: רויטרס, חדשות)
לא התייחס בנאום לתקיפות צה"ל בסוריה | צילום: רויטרס, חדשותשגריר סוריה באו"ם טען כי ישראל מסרבת לשתף פעולה עם הסוכנות לאנרגיה אטומית וממשיכה לפתח את היכולות הגרעיניות שלה בלי שום פיקוח בינלאומי. "התעלמותה מהדרישה לפנות את כל הנשק להשמדה המונית מהמזרח התיכון מערער את אמינותה של האמנה הבינלאומית - ואת היציבות במזרח התיכון כולו".