יומיים אחרי שנחתם הסכם הפיוס הפנים-פלסטיני, עדיין מרחפות מספר סימני שאלה הנוגעות להשלכותיו על ישראל, כמו למשל מי ישלוט ברצועה בפועל וכיצד אמור להימשך התיאום הביטחוני מול הרשות הפלסטינית כשארגון טרור - חמאס - שותף מלא במנגנוני הרשות. הערב (שבת) התראיין ג'יבריל רג'וב, בכיר ברשות הפלסטינית, ל"פגוש את העיתונות" והתייחס לדברים. "חמאס הוא חלק מהעם הפלסטיני ואנחנו נמשיך בתהליך הפיוס", אמר רג'וב.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

רג'וב הבהיר כי הפיוס עם חמאס הוא צעד הכרחי בדרך להקמת מדינה פלסטינית. "לפי מה ששמעתי, כל העולם כולל ארה"ב תומכים בתהליך של הפיוס", הסביר. "אנחנו מוכרחים להמשיך ולהתפייס ולבנות קואליציה של הפלסטינים על בסיס שתי מדינות לשני עמים. כולנו מסכימים שהמטרה האסטרטגית שלנו היא שתקום מדינה חופשית דמוקרטית בגבולות 67, וזה צעד ראשון בדרך לשם".

גם בנט תקף בחריפות את ההצהרה (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
"סכנה קיומית עבורכם". בנט | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

כשנשאל לגבי העובדה שההסכם אינו קורא לפירוק חמאס מנשקו, רג'וב השיב כי "נתניהו מחפש תירוץ, הוא רוצה שהפילוג ימשיך. תנו לנו לבנות קואליציה פלסטינית לפי מה שאנחנו מאמינים, מצרים שעוזרת זה צריך להיות מסר ישיר וברור לכולם - שמצרים מחויבת ליציבות ולשלום".

בעוד ארגון חמאס ממשיך בסירובו להכיר בלגיטימיות של מדינת ישראל, רג'וב טען כי גם בממשלה שלה אין אף חברת קואליציה שמכירה בעצם קיומו של העם הפלסטיני. "עד עכשיו אנחנו לא יודעים מי מוביל, ביבי או בנט?", תהה רג'וב. "יש חמישה מיליון בני אדם שחיים תחת כיבוש, תנו לנו לנהל את העניינים שלנו. השאלה צריכה להיות מופנית לצד השני, לממשלת ישראל".

רג'וב המשיך במתקפה נגד בנט, שקרא לנתק כל מגע עם הרשות הפלסטינית בעקבות חתימת ההסכם ולבטל פרויקטים שונים שאושרו בשנתיים האחרונות. "בנט וסמוטריץ' יובילו אתכם לאסון", האשים. "אתם מנסים לדכא אותנו מאז 67, אבל אל תצפו לדגל לבן מצדנו. הוא יכול להגיד מה שהוא רוצה, אבל הפה שלו מפיץ שנאה וגזענות. הקו של בנט הוא סכנה קיומית עבורכם. עליכם להכיר בעובדות בשטח ולשנות דיסקט".