במשרד החוץ פועלים להעברת הגופה. מעבר הגב (צילום: רויטרס, חדשות)
אין כניסה ליהודים? מעבר הגבול לירדן | צילום: רויטרס, חדשות

בסוף השבוע האחרון ביקשו קבוצת מטיילים מישראל להתפלל בקבר אהרון הכהן שנמצא בירדן, אך נתקלו בהתנגדות מצד אנשי רשות המעברים משום שנשאו עמם סממנים יהודים. זו אינה הפעם הראשונה בה יהודים מתבקשים להסיר מהם סממנים דתיים בטרם יכנסו למדינה, אך הטענה הירדנית כי בפעם הקודמת מדובר היה בהחלטה נקודתית, כעת מוטלת בספק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בתקרית הקודמת בדצמבר האחרון, נאסר על משפחה ישראלית להיכנס לירדן עם כיפה בטענה כי זה עלול לסכן את ביטחונם. המשפחה ביקשה להיכנס לממלכה ההאשמית דרך מעבר יצחק רבין הסמוך לאילת, אלא שאז פנו החיילים הירדנים לבני המשפחה וביקשו מהם להוריד את הכיפות שעל ראשיהם ולמסור אותם לידיהם.

בני המשפחה ניסו להסביר לירדנים שאין בכוונתם לטייל בירדן עם הכיפות, אך אלו לא השתכנעו ועמדו בסירובם להכניסם למדינה בטענה ש"אין כניסה עם סממנים יהודיים". נוסף על כך, באותה שעה ניסה צעיר אחר להיכנס עם תפילין שהתגלו במכונת השיקוף. גם לו הודיעו אנשי המעבר כי הוא לא יוכל להיכנס לשטח ירדן.

אלא שהפעם לא מדובר רק בכיפה שחבשו מתחת לכובעים, אלא באיסור כניסה עם כל סממן יהודי, תפילין, טלית ואף ספרי קודש שנשאו עמם. האירוע אז כמעט הסתיים בתקרית דיפלומטית והשגריר בישראל זומן לבירור.

בעקבות התקרית בסוף השבוע אמר גורם במשרד החוץ כי בפעם הקודמת הירדנים הבהירו שמדובר בהחלטה נקודתית ושגויה של אנשי המעבר וכי ההנחיות יחודדו, אך כעת כבר נראה שזו לא החלטה של רשות המעברים - אלא מדיניות סדורה.