הללויתו בבירות (צילום: רויטרס)
אלפים בהלוויית בדר א-דין | צילום: רויטרס

איש עדיין לא לקח אחריות למותו של בכיר חיזבאללה מוסטפה בדר א-דין, שנהרג בהפצצה בשדה תעופה ליד דמשק שלשום, אך לאירן זה לא מפריע לשלוח מסרים מאיימים לכיוונה של ישראל. בסוכנות הידיעות האירנית אירנא פורסם שבכירי המשטר שלחו איגרות ניחומים למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה בהן הכריזו כי מותו של בדר א-דין רק "יחזק את ההתנגדות למשטר הציוני" ו"יסייע לעקור את הטרור מהאזור".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

שר ההגנה האירני חוסיין דקאן כתב לנסראללה כי "דמו של הקדוש המעונה ודמם של שאהידים נוספים מתנועת ההתנגדות לכיבוש הישראלי ולדאע"ש יובילו לעקירת הטרור מהאזור".

דקאן האשים כי תומכי דאע"ש ובהם ארה"ב, ישראל וכמה מהמשטרים הערביים, שרואים איך "תוכניותיהן הזדוניות נכשלות", מנסים "למנוע את תבוסת הטרוריסטים". השר הוסיף כי הוא מתפלל לעילוי נשמתו של בדר א-דין ושולח את תנחומיו למשפחתו.

"דמו יוביל לחיזוק ההתנגדות". בדר א-דין
"דמו יוביל לחיזוק ההתנגדות". בדר א-דין | צילום:

גם יו"ר הפרלמנט האירני עלי לריג'אני שלח את תנחומיו לנסראללה וגם הוא בחר להזכיר את ישראל. לריג'אני כתב כי מותו של בדר א-דין רק יחזק את ההתנגדות ל"משטר הציוני". הוא הדגיש שחיזבאללה ללא ספק איבד את אחד מדמויותיו המרכזיות והמרשימות, אבל מותו ישמש השראה להמשך המאבק של כוחות הג'יהאד בישראל וב"שלוחותיה הטרוריסטיות", כהגדרתו.

במסר ששיגר למזכ"ל חיזבאללה כתב עוד לריג'אני כי בדר א-דין "לא רק השקיע שנים ארוכות במאבק הצבאי, אלא גם במלחמות התרבות".

בדר א-דין ונסראללה
עם הבוס נסראללה | צילום:

בחיזבאללה האשימו היום דווקא את המורדים הסורים בחיסול המפקד הבכיר, ולא את ישראל או ארה"ב. ברשת אל-מנאר פורסם כי בדר א-דין נהרג כתוצאה מהפגזה ארטילרית של ארגוני המורדים.

"ממצאי החקירה רק מגבירים את נחישותנו להמשיך להילחם בכנופיות הפשע הללו ולהביס אותן", נמסר בהודעת הארגון הלבנוני. "מדובר במערכה אחת נגד הפרויקט האמריקני-ציוני באזור והטרוריסטים האלה הם חוד החנית שלו".

שעות ספורות לאחר מכן דחה המרכז הסורי לזכויות אדם את הטענות. "אין שום תיעוד של הפגזות מהאזור לכיוון נמל התעופה הבינלאומי של דמשק כבר יותר משבוע", מסר מנכ"ל הארגון.