יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, המבקר בניו יורק התייחס היום (שבת) לפעולות שעל ישראל לנקוט בהן בעקבות החשש מחרם בינלאומי שאותו מובילה תנועת ה-BDS. "אנחנו צריכים לעבור מהגנה להתקפה ולהסביר לעולם כי מי שעומד מאחורי החרמות הללו הם אנשים שמדכאים אוכלוסיות שלמות והורגים ילדים מנגריה עד סוריה", טען לפיד. "הם צריכים להתנצל - לא אנחנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את הדברים אמר לפיד במהלך ביקורו בבניין האו"ם בניו יורק, כחלק ממסע מדיני שהוא מקיים בארה"ב על רקע התגברות החרם הבינלאומי על ישראל. "אנחנו צריכים לעבור מהגנה להתקפה בכל מה שקשור לחרמות ה-BDS. הבעיה שלנו זה שאנחנו מתגוננים ומתחילים להסביר את עצמנו", הוסיף לפיד.

מחאה אנטי ישראלית בלונדון (צילום: רויטרס, חדשות)
מלחמה בחרם, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

יו"ר יש עתיד שרטט את הדרך שבה ישראל צריכה לפעול: "במקום זה אנחנו צריכים לתקוף אותם כי הם משרתים את האינטרסים של האסלאם הכי גרוע בעולם - של אנשים שרוצחים הומוסקסואלים, מכים נשים, מדכאים אוכלוסיות שלמות והורגים ילדים מנגריה עד סוריה ועיראק".

ביקורו של לפיד ימים ספורים לאחר שהתאחדות הסטודנטים בבריטניה הודיעה על תמיכתה בתנועה האנטי-ישראלית, שקוראת לחרם כלכלי, תרבותי ואקדמי על ישראל בשל מדיניותה כלפי הפלסטיניים. לדברי לפיד, "אנחנו צריכים להסביר לעולם שאלו האנשים שעומדים מאחורי חרמות ה-BDS והם צריכים להתנצל לא אנחנו צריכים להתנצל".