העימות (צילום: חדשות)
עימותים אלימים ברצועת עזה | צילום: חדשות

בסוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחו כי המשלחת הביטחונית המצרית הגיעה היום (חמישי) לרצועת עזה, עם תשובות ישראליות לדרישות החמאס. הדיווח מגיע לאחר שלפני כשבוע וחצי דווח על אותה משלחת שהגיעה לרצועה בניסיון למנוע הסלמה בין הצדדים. המקור הדגיש כי ישנה התקדמות משמעותית ביישום ההבנות על הפסקת אש. בינתיים התפתחו עימותים קשים ברצועה נגד חמאס, על רקע המצב הכלכלי הקשה ברצועה: "הכסף שנכנס לא מגיע אלינו".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות 

בינתיים, לפי דיווחים, עימותים קשים התפתחו ברצועת עזה, על רקע הכסף שנכנס לרצועה והולך לחמאס. אנשי חמאס מבצעים ירי כבד באוויר על מנת לפזר את ההפגנה וככל הנראה יש מספר פצועים במקום. בנוסף, אנשי החמאס עוצרים ומחרימים טלפונים של עיתונאים שבאו למחות נגד יוקר המחיה במחנות ג׳אבליה ודיר אל בלח שברצועה. לפי דיווחים כבר מספר ימים יש התקוממות גדולה נגד אירגון הטרור חמאס גם מצד שאר הפלגים ברצועה.

המשלחת הביטחונית המצרית הגיעה לרצועת עזה פעמיים בשבוע שעבר, ובעקבותיה הגיעו משלחות מקטאר ומשלחת מהאו"ם. ארגון החמאס אמר אז כי הוא ממתין לתגובה ישראלית לתנאיו, במסגרת התיווך המצרי, בנוגע להפסקת האש.

הגעתה של המשלחת המצרית באה על רקע צעדת השיבה מרצועת עזה והחששות הישראליים מפני עימותים אלימים על גדר הרצועה. כבר לפני כשבוע וחצי דווח על מאמציה הכבדים מאחורי הקלעים כדי להוריד את המתיחות.

המשלחת המצרית בלשכת איסמעיל הנייה בעזה, (צילום: חדשות)
המשלחת המצרית בלשכת איסמעיל הנייה בעזה, | צילום: חדשות

חמאס, שהצהיר שלא ימשיך לקחת כסף מישראל, המשיך להעלות את רף האלימות כדי להפעיל לחץ על הממשלה בישראל. לפי דיווח בסוכנות מען, חמאס דרש שישראל תרחיב את שטח הדיג ותאשר הכנסת סחורות לרצועה לפי רשימה שתאשר. בשלב השני לפי הדרישות, עזה תחובר לקו אספקת חשמל חדש וייפתחו פרויקטים לתעסוקה זמנית.