ראש הממשלה נתניהו נפגש היום בצהריים (שני) בלונדון עם ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי, כשמחוץ לפגישה בדאונינג 10 התקיימו הפגנות בעד ונגד מדיניות ישראל. מיי מתחה בפגישה ביקורת על מדיניות הממשלה להרחבת ההתנחלויות ואמרה: "הבנייה עשויה לפגוע באמון", כך על פי הודעתה של דוברת ראש הממשלה הבריטית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו הודה למיי על קבלת הפנים החמה ש"משקפת את עוצמת השותפות בין ישראל ובריטניה - ישנו חיבור מאוד חזק בינינו". לאחר שדיבר על שיתוף פעולה בתחום הסייבר, התייחס נתניהו גם לסוגיה המדינית ואמר: "אני רוצה לשוחח יחד איתך על הדרכים בהן ניתן להבטיח שתוקפנותה של אירן לא תישאר ללא מענה. באותה מידה, אני מבטיח לך שאנו חולקים איתכם את השאיפה לשלום. זה מאז ומתמיד היה חלומנו, ולעולם לא נוותר על חתירתנו לשלום עם כל שכנינו".

מוקדם יותר היום קרא ג'רמי קורבין, מנהיג מפלגת הלייבור הידוע בעיקר בשל עמדותיו הפרו-פלסטיניות, למיי להבהיר לנתניהו כי בריטניה מודאגת מהמשך הבנייה בהתחלויות וההשפעה על תהליך השלום. "על הממשל בבריטניה להתייצב באופן חד משמעי מאחורי זכויות הפלסטינים", אמר קורבין.

נתניהו ומיי בפגישתם בלונדון (צילום: קובי גדעון, לע"מ)
מיי ונתניהו, היום | צילום: קובי גדעון, לע"מ
הפגנות נגד ישראל (צילום: PSC)
הפגנות נגד ישראל | צילום: PSC

"כשמיי תיפגש עם נתניהו היא צריכה לדאוג שהוא ידע שבניית התנחלויות על קרקע פלסטינית כבושה פוגעת באמון בינינו", הבהיר קורבין. "ההחלטה הישראלית לבנות 3,000 יחידות דיור בהתנחלויות בגדה המערבית ובמזרח ירושלים היא לא חוקית על פי החוק הבינלאומי והיא איום לשלום והביטחון הבינלאומי". קורבין אף ציין כי הבנייה הישראלית פוגעת בסיכוי להגיע לפתרון שתי המדינות.

"לעצור את לנתניהו". מפגינה בבריטניה (צילום: PSC)
"לעצור את לנתניהו". מפגינה בבריטניה | צילום: PSC
הפגנה נגד ישראל (צילום: PSC)
הפגנה נגד ישראל | צילום: PSC
קריאה להפגנה נגד נתניהו
קריאה להפגנה נגד נתניהו | צילום:

הביקור נערך בזמן שבריטניה מחפשת אחר שותפות כלכליות, בעידן שאחרי ההחלטה על היציאה מהאיחוד האירופי. השוק הישראלי עשוי ליהנות מהמצב החדש, כמו גם מחילופי השלטון בארה"ב.

מפגינים פרו ישראלים (צילום: ZF)
מפגינים פרו ישראלים | צילום: ZF

בזמן ששני המנהיגים דנו בנושאים השונים, ארגוני שמאל בריטיים הפגינו נגד ישראל סמוך לדאונינג 10 - ביתה ומשרדה של מיי. מנגד, פעילים פרו ישראלים תכננו הפגנה מקבילה בכדי להביע את תמיכתם בישראל.