דגן עם שגריר ארה"ב בישראל (ארכיון) (צילום: באדיבות מטה טראמפ בישראל, חדשות)
דגן והשגריר המיועד לישראל | צילום: באדיבות מטה טראמפ בישראל, חדשות

על רקע ההתנגדות החריפה של ישראל לועידת פריז שיוצאת היום (ראשון) לדרכה - ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הוזמן להשתתף בטקס השבעתו של הנשיא האמריקני הנבחר דונלד טראמפ ביום שישי הקרוב. דגן היה הפוליטיקאי היחיד בישראל שתמך בטראמפ בגלוי עוד קודם לניצחונו בבחירות. לאחר הטקס יקיים דגן מספר פגישות מדיניות עם בכירים בסביבת טראמפ.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

ארבעה חודשים לאחר שתמך בפומבי בדונאלד טראמפ, תמיכה שסייעה לטראמפ מול קהלים בארה"ב, הוזמן דגן להשתתף כאורח בטקס השבעתו של טראמפ לנשיא. "יש לנו התקווה שהבחירה המחודשת בארה"ב מביאה איתה עידן חדש של ידידות אמת בין ישראל לארה"ב", סיפר דגן.

"אין לנו ספק שלעולם ראש ממשלת ישראל יהיה יותר ציוני מנשיא ארה"ב", הוסיף דגן. "עם זאת לממשל בארה"ב יש היום השפעה ישירה על חייהם של תושבי יהודה ושומרון, ואנחנו מקווים לראות שינוי בעניין זה".

לאורך התקופה האחרונה אירח דגן בשומרון מספר גורמים במפלגה הרפובליקנית, שלאחר הבחירות קיבלו תפקידים בכירים מאוד במפלגה ובממשל טראמפ. בין השאר, בקי דנלופ, מהבכירות בצוות המעבר של הנשיא ביקרה רק לפני כשלושה שבועות (ובפעם השניה) בשומרון. גם אלן קלמונס, כותב המצע הרפובליקני, ומקורבים נוספים התארחו באזור בתקופה האחרונה.

דגן הביע תקווה כי הנסיעה הזו תחזק את הידידות בין השומרון למפלגה הרפובליקנית ולממשל טראמפ, לטובת תושבי יהודה ושומרון ולטובת יחסים טובים בין שתי המדינות. "בשש השנים האחרונות אירחנו בשומרון הרבה מאוד גורמים רפובליקנים", הרחיב דגן. "לשמחתנו רבים מהם היום בכירים במפלגה הרפובליקנית ואף מקורבים לטראמפ מה שמחזק את הידידות היום בין השומרון לגורמים בכירים בארה"ב".