לקראת פתיחת ועידת פריז מחר (ראשון), מתייחסים הערב (שבת) גורמים מדיניים בירושלים לאירוע ותוקפים: "זוהי ועידה מיותרת, סרק, ככה לא עושים שלום. הוועידה הזו לא תחייב את ישראל".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

‎עוד הוסיפו הגורמים כי "ועידות בינלאומיות והחלטות באו"ם רק מרחיקות את השלום כי הן מעודדות את הפלסטינים להמשיך לסרב למו"מ ישיר עם ישראל. ‎הדרך היחידה להגיע לשלום היא באמצעות משא ומתן ישיר בין הצדדים, כפי שנעשה עם מצרים וירדן. ‎אם המדינות שמתכנסות בפריז באמת רוצות לקדם את השלום, עליהן ללחוץ על אבו מאזן להיענות להזמנות ראש הממשלה נתניהו להיכנס למשא ומתן ישיר.

"הטענה שכל מה שמעבר לקווי 1967 הינו שטח פלסטיני איננה נכונה, איננה מציאותיות ותמשיך להוביל למבוי סתום", הוסיפו בירושלים. "‎אין אבסורד גדול מהגדרת הכותל המערבי והרובע היהודי בירושלים כשטח פלסטיני כבוש.

"ההתנחלויות אינן מכשול למו"מ. אלא רק תירוץ של הרשות הפלסטינית כדי להימנע ממשא ומתן. הקהילה הבינ"ל התחייבה שנושא זה ידון במסגרת המו"מ הישיר ביחד עם כל נושאי הליבה ולא בנפרד. ‎הרשות הפלסטינית ממשיכה לחנך את עמה לשנאה ולרצח ישראלים ולחיסול מדינת ישראל. הסכסוך מעולם לא היה על מדינה לעם הפלסטיני אלא על המדינה של העם היהודי שהפלסטינים מסרבים להכיר בזכותו למדינה בגבולות כלשהם".

מוקדם יותר התייחס יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לכוונת הנשיא הנבחר טראמפ להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים וטען כי זו תפגע בניסיונות להשגת שלום. את הדברים אמר לאחר פגישה עם האפיפיור פרנציצקוס ה-2 בותיקן. יו"ר הרשות התייחס גם בראיון לעיתון הצרפתי "לה פיגרו" לוועידת השלום שצפויה להיערך מחר בפריז ללא ישראל, ואמר כי היא "ההזדמנות האחרונה ליישום פתרון שתי המדינות". אבו מאזן הוסיף כי שנת 2017 צריכה להיות שנת החירות לעמו.

"הוועידה שתתכנס בפריז היא ההזדמנות האחרונה ליישום הפתרון", טען אבו מאזן. "אנחנו, כפלסטינים, אומרים 'עד כאן'. אחרי 70 שנות נישול ו-50 שנות כיבוש, שנת 2017 צריכה להיות שנת הצדק, השלום והחירות לעמנו".

בהמשך התייחס אבו מאזן לכוונתו של נשיא ארה"ב הנבחר דונלד טראמפ להעביר את השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, צעד שמשמעותו תחילת ההכרה האמריקנית בעיר כבירת ישראל. "העברת השגרירות רק תהרוס את תהליך השלום, ותרחיק את הפלסטינים מהכרה במדינת ישראל", אמר. בהקשר זה, סוכנות הידיעות הצרפתית וכלי תקשורת נוספים באירופה דיווחו כי אבו מאזן, העביר מסר לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, במסגרתו ביקש ממנו לסייע בסיכול תכניתו של טראמפ להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים.