ריבלין הודה לאובמה (צילום: טוויטר)
"ידענו חילוקי דעות", ריבלין ואובמה | צילום: טוויטר

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום עם שגריר ארצות הברית בישראל היוצא דן שפירו לרגל סיום תפקידו בארץ. הנשיא הודה לשפירו על שירותו במשך השנים בישראל ועל עזרתו בחתימת הסכם הסיוע הביטחוני.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"על אף שזו פגישת פרידה, אנו יודעים שנשוב וניפגש בעתיד פעמים רבות היות ואתה נשאר לגור בישראל וגם בעתיד תשוב לבקר בישראל מדי פעם", בירך הנשיא את השגריר שפירו. "החיבור לעשייה המשותפת שלנו, אמריקאים וישראלים, למען העולם יישאר אף הוא".

הנשיא שלח גם איגרת ברכה לנשיא אובמה במהלכה הביע את תודתו לתמיכתו של הנשיא לביטחונה של ישראל. "בשמי ובשם מדינת ישראל ארצה לשלוח לך את תודותינו והערכתינו על דאגתך המתמשכת בשמונה השנים האחרונות לביטחונה של ישראל וליכולתה לדאוג בעצמה לביטחונה", כתב הנשיא. "הבטחת שנוכל תמיד להרגיש בטוחים שהצרכים שלנו באזור הזה היו בעדיפות עליונה בזמן הממשל שלך".

ריבלין והשגריר שפירו (צילום: מארק ניימן/לע"מ)
ריבלין והשגריר שפירו | צילום: מארק ניימן/לע"מ

"למרות שידענו חילוקי דעות - עמדת באיתנות בהגנה על ערכים משותפים"

הנשיא ריבלין התייחס גם לחילוקי הדעות המתוקשרות לאורך השנים בין ממשל אובמה לראש הממשלה נתניהו. "למרות שמפעם לפעם ידענו חילוקי דעות, עמדת באיתנות בהגנה על הערכים המשותפים של שני העמים ושתי המדינות שלנו, ועל כך אנחנו אסירי תודה", טען הנשיא ריבלין. "אני יודע שישראל וארצות הברית ימשיכו להיות נאמנות זו לזו ויחלקו ערכים משותפים שמייצגות את שתי הדמוקרטיות הנפלאות שלנו".

השגריר שפירו הודה לנשיא על הברכות. "כבוד גדול עבורי להגיע לכאן בשבוע האחרון שלי בתפקידי כשגריר ארצות הברית בישראל", אמר. אני שמח לפגוש אותך ולהביע בפניך את הכרת התודה שלי מעומק הלב על מנהיגותך, החברות שלך והעצה הטובה שהענקת לי באופן אישי. תודה על התמיכה שהענקת למאמצים המשותפים שלנו שהוביל הנשיא אובמה, תמיכתך בעבודה המשותפת של הממשל עם ממשלת ישראל והפיכת היחסים בין המדינות לחזקים ככל האפשר".