רה"מ הטורקי שלח מכתב תנחומים (צילום: רויטרס)
רה"מ הטורקי שלח מכתב תנחומים | צילום: רויטרס

ראש ממשלת טורקיה אהמט דאובוטולו שלח הערב (שבת) מכתב תנחומים לראש הממשלה נתניהו בעקבות מותם של שני אזרחים ישראלים שנרצחו בפיגוע ההתאבדות באיסטנבול ואיחל החלמה מהירה לפצועים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"המתקפה היום באיסטנבול מראה לנו שוב שהקהילה הבינלאומית צריכה לפעול בנחישות נגד ארגוני הטרור", כתב דאובוטולו. "אני רוצה להעביר את תנחומיי למשפחות הישראלים שאיבדו את חייהם במתקפת המחרידה באיסטנבול ולעם ישראל ולאחל החלמה מהירה לפצועים".

מוקדם יותר גינה ראש הממשלה הטורקי את הפיגוע והבטיח להגיע למרצחים: "החקירה נמשכת, נבין את האירוע בהקדם האפשרי. האירוע הכואב הזה הראה שוב כי הגישה שלנו נכונה".

פינוי פצועים זירת פיגוע הטרור באיסטנבול (צילום: רויטרס)
פינוי פצועים מהפיגוע | צילום: רויטרס

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס הערב לפיגוע הרצחני בטורקיה ואמר כי "הטרור במזרח התיכון הוא חסר מעצורים, ושולח זרועות לכל פינה באזור, ואף מעבר לו - לאירופה, לאמריקה ולשאר העולם. הפיגוע באיסטנבול הוא הוכחה נוספת לצורך החשוב בשיתוף פעולה נרחב ועמוק כדי להכות בטרור הזה, שהפך חובק עולם, והוא מהווה איום משמעותי ביותר על המערב ואזרחיו".

יעלון הדגיש כי "מחבלים שטופי שנאה מציבים בפני כוחות הביטחון ברחבי העולם אתגר מורכב מאוד, המחייב נחישות, קור רוח ויד ברזל. מדינת ישראל, הנאבקת בטרור שחותר לפגוע באזרחיה לא רק בתוך גבולותיה אלא בכל מקום, היא שותפה מלאה למאבק העולמי הזה ומסייעת בידע, במודיעין ובתחומים נוספים".