פניית פרסה - בלי התנצלות: הרשות הפלסטינית מחקה את ההצהרה הרשמית שפרסמה אתמול (ראשון), שבה טענה כי נרצחי הטבח במסיבת הטבע "נובה" ברעים ב-7 באוקטובר נהרגו מאש צה"ל - ולא בידי מחבלי חמאס. הדברים גררו זעם רב בישראל, ואף תגובה מיוחדת מראש הממשלה בנימין נתניהו, שהצהיר: "ביום שאחרי המלחמה - מי שישלוט ברצועת עזה לא יוכל להיות תומך טרור".

נאום אבו מאזן בגרמניה (צילום: רויטרס)
"תחקיר ראשוני של משטרת ישראל הוכיח שמסוקים ישראלים ירו על אזרחים ב-7 באוקטובר" | צילום: רויטרס

בהודעה הרשמית שנמחקה טען משרד החוץ הפלסטיני כי "תחקיר ראשוני של משטרת ישראל הוכיח שמסוקים ישראלים ירו על אזרחים ב-7 באוקטובר, בעת שהשתתפו במסיבת טבע". עוד נכתב כי "חיל האוויר הותיר הרס רב באזור ובחלק מהיישובים, לאחר שהופעל נוהל חניבעל, שמאפשר למשטרה ולצבא להרוג את כולם".

"בהסתמך על כך", הוסיפו ברשות, "המשרד סבור כי תוצאת החקירה מעוררת ספק בגרסה הישראלית לגבי ההרס וההרג שנגרמו באזור, ובפרט בכל מה שקשור לתמונות וקטעי וידאו המשקפים את ההרס והשרפות שפרצו בבתים רבים כתוצאה מההפצצה". משרד החוץ הפלסטיני אף קרא "לכל אמצעי התקשורת, בכירי האו"ם וראשי המדינות לעקוב אחר הפרסום בתקשורת הישראלית ולחזור בהם מעמדותיהם".

שוטרים נלחמים במחבלים במסיבה ליד רעים
שוטרים נלחמים במחבלים במסיבה ליד רעים

ראש הממשלה הגיב בזעזוע על אותה הודעה, ואמר כי "משרד החוץ הפלסטיני הכחיש שחמאס הוא זה שביצע את הטבח הנורא במסיבה ברעים, והפיל את זה על ישראל. לא די שכבר 44 ימים אבו מאזן מסרב לגנות את הטבח הנורא, כעת אנשיו מכחישים את הטבח הזה והופכים את היוצרות על ישראל. מכחיש השואה אבו מאזן מכחיש כעת גם את הטבח של חמאס-דאעש".

עוד הבהיר ראש הממשלה כי "ביום שאחרי שנחסל את החמאס, לא נאפשר שמי שינהל את הממשל האזרחי בעזה יכחיש טרור, יתמוך בטרור, ישלם לטרור ויחנך את ילדיו לטרור ולחיסולה של מדינת ישראל. את זה לא נאפשר". נדגיש כי מתחקיר המשטרה, שפורסם באולפן שישי, עולה כי מספר הנרצחים במסיבה גבוה בהרבה משהעריכו ב-7 באוקטובר. למעשה, מניין הנרצחים עומד על 364 קורבנות, המהווים כשליש מכלל הנרצחים בטבח הנורא.