רפ"ק א', סמפל"ג בימ"מ, פקד ע', מפקד צוות בימ"מ ולוחם הימ"מ רס"ב י' הם שלושה לוחמים שרגילים להיות הכי רחוק שיש מאור הזרקורים – אבל במוצ"ש הם יספרו למצלמות חדשות 12 את כל מה שאפשר לגלות על אחת הפעולות ההרואיות שהיו בתולדות המדינה - "מבצע ארנון", שנקרא ע"ש חברם ליחידה ארנון זמורה ז"ל. הצצה לראיון המלא עם תיעודים שלא נראו מהמבצע שישודר במלואו במוצאי שבת בחדשות סוף השבוע וב-N12.

צוות הימ"מ שהשתתף במבצע חילוץ החטופים (צילום: חדשות 12)
"אמרנו לה, 'באים להביא אותך הביתה, באנו להציל אותך'" | צילום: חדשות 12

בריאיון המיוחד הם חושפים לראשונה שלמרות שהתאמנו שבועות רבים על החילוץ המיוחד – נודע להם כמעט רק בסוף מי הם החטופים שהם צריכים לחלץ: "ידענו שמדובר בבחורה, מה המגדר שלה, ידענו ככה באופן כללי כדי שנוכל להתאמן". הם מספרים גם על הרגע שבו ראו לראשונה את נועה, אחרי חילופי אש קשים עם המחבלים: "היא הייתה יחפה, הייתה מאוד מבוהלת. אני חושב שהיא לא הבינה, היא עדיין לא הבינה. גם כשהבנו, אמרנו לה, 'באים להביא אותך הביתה, באנו להציל אותך'. לקחנו אותה בשק קמח - וטסנו החוצה".

צוות הימ"מ שהשתתף במבצע חילוץ החטופים (צילום: חדשות 12)
"מבינים שיש לנו עוד דרך ארוכה. יש לנו עוד משימות לעשות" | צילום: חדשות 12

"ארנון אמר לנו - זאת המשימה של חיינו"

במקביל לחילוץ של נועה, הלוחמים גם פשטו על המתחם שבו הוחזקו יחד החטופים שלומי זיו, אלמוג מאיר ג'אן ואנדרי קוזלוב – בקרב דרמטי שבו נפגע מאש המחבלים חברם והמפקד ביחידה, רב-פקד ארנון זמורה. "הם די מהר הבינו שאנחנו באנו לחלץ אותם", סיפרו על הרגע שבו חברו לראשונה לשלושת החטופים. על החילוץ של שלושתם, במקביל לטיפול בארנון שנפצע קשה סיפרו שהכול היה תחת אש כבדה, עד הרגע האחרון – גם כשאחד הרכבים המחלצים נתקע: "היינו חייבים כבר להתחיל לפנות פינוי יותר משמעותי לסביבת טיפול טובה".

המבצע הצליח, החטופים הגיעו הביתה - ואז, ורק אז, הלוחמים המיומנים הרשו לעצמם להשתחרר ולפרוק: "אנחנו מהר מאוד יורדים לקרקע, יורדים לחבק, יורדים לבכות, אבל אנחנו מבינים שהדבר הזה לא נגמר. אצלנו ביחידה, עשינו את שלנו - אנחנו מבינים שיש לנו עוד דרך ארוכה. יש לנו עוד משימות לעשות, יש לנו עוד אנשים שצריך להחזיק. ואחת השיחות שלי עם ארנון, הוא אמר - 'אנחנו, זה המשימה של חיינו'. זה הדברים שצריך לעשות. יש לנו מר, אבל אנחנו צריכים את המתוק. ממשיכים. ככה היחידה ממשיכה".