תיעוד חדש מחטיפתם של אליה כהן, אור לוי והרש גולדברג-פולין ב-7 באוקטובר יפורסם הערב (שני) ב-19:00 לבקשת המשפחות, כפי שתועד ממצלמות מחבלי חמאס. השלושה בילו בפסטיבל ה"נובה" ברעים ונחטפו לרצועת עזה מ"מיגונית המוות". הם נמצאים 262 ימים בשבי חמאס.

הסרטון באורך כ-2 דקות, נערך וטושטש בחלקו לבקשת המשפחות. חלקו הראשון של הסרטון כולל את שהייתם במיגונית ובחלק השני נראית תפיסתם והעלאתם לטנדר המחבלים. מדובר בחלקים שפורסמו חלקית בעבר וחוברו לחלק האחרון - שאותו התיר דובר צה"ל לפרסם היום - ובו רואים את המסע שלהם לעזה עם המחבלים. 

ממטה משפחות החטופים נמסר: "כל יום שעובר מסכן את החטופים ועלול לטרפד את היכולת להשיבם הביתה. אחרי כמעט 9 חודשי לחימה ונוכח ההצלחות המבצעיות האחרונות, ברור לכולם שהשבתם של כל 120 החטופים אפשרית רק בעסקה. חייבים לאשר וליישם את העסקה שתחזיר את כל החטופים הביתה - החיים לשיקום והחללים והנרצחים לקבורה".

אליה כהן
אליה כהן

אליה בן ה-26 נחטף מהמסיבה ברעים, שם בילה עם חברתו זיו שניצלה. כשהחל הטבח השניים ברחו, והמחבלים השליכו לעברם רימונים וירו טילי RPG. אליה נפצע - ומשם נחטף בידי המחבלים לרצועת עזה. אליה היה בעבר מפיק מסיבות והיום הוא איש מכירות והחל לעסוק בנדל"ן. לדברי משפחתו, אליה תכנן להציע נישואים לזיו. אימו סיפרה שהוא אדם רגיש ואמפתי, מלא חברים בארץ ובעולם. "אני בטוחה שהוא מטפל בתינוקות בעזה, משחק איתם ודואג להם".

אור לוי
אור לוי

גם אור בילה במסיבה ברעים עם אשתו עינב אלקיים ז"ל. הם עזבו אותה כשהחלו האזעקות ב-06:29. הם הספיקו להגיע לצומת קיבוץ רעים ועצרו ב"מיגונית הציפור" - שכונתה בהמשך "מיגונית המוות". לקראת 07:50 מחבלים הגיעו למיגונית. בשלב מסוים המחבלים נכנסו למיגונית וחטפו אנשים, אחד מהם היה אור. עינב אשתו, נרצחה.

הרש גולדברג פולין
הירש גולדברג-פולין

הרש נחטף מאותה מיגונית שבה הסתתרו מבלי המסיבה ברעים. ידו נקטעה מפגיעת רימון והוא נראה בסרטון של חמאס כשהוא מועלה לטנדר וידו פצועה. כשהוריו, שומרי השבת, הדליקו את הטלפון הם מצאו שתי הודעות ממנו: "אני אוהב אתכם" ו"אני מצטער". הם ניסו להתקשר והוא לא ענה. הוא נסע למסיבה עם חבר קרוב, ענר שפירא, שנרצח.

עדי ראייה סיפרו שהרש וענר ז"ל הצילו את חייהם של מי ששהו במיגונית כשהדפו החוצה את הרימונים שזרקו המחבלים בזה אחר זה. בידיים חשופות תועד שפירא עומד בעוז בפתח המיגונית בזמן שמאחוריו שוכבים צעירים רבים ומכסים את ראשם בידיהם. שבעה רימונים הוא הצליח לזרוק החוצה חזרה - הרימון השמיני פגע בו ופצע אותו אנושות. הוא מת מפצעיו בעודו שוכב בשטח.

לפני חודשיים פרסם חמאס סרטון ובו אות חיים מהרש. בסרטון הוא פונה בין השאר לבני משפחתו ואומר: "אימא, אבא, ליבי ואורלי, אני אוהב אתכם מאוד ומתגעגע אליכם מאוד. אני חושב עליכם בכל יום שאני נמצא פה. אני יודע שאתם עושים הכול כדי שאני אחזור הביתה כמה שיותר מהר".