ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש שלשום (ראשון) עם משפחות חטופים שנרצחו וגופותיהן עדיין מוחזקות ברצועה. חלק בחרו להחרים בטענה כי אין טעם במפגש המאוחר, אבל אלה שהגיעו הטיחו בראש הממשלה ביקורת קשה, בין השאר על כך שלא התקשר לנחם אותם, שלא הגיע לבקר באזורים נרחבים בעוטף ושלא הושגה התקדמות במגעים לשחרור החטופים.

שרון שרעבי (אחיו של יוסי שרעבי ז"ל והחטוף אלי שרעבי) פנה לראש הממשלה: "איבדנו 4 מבני המשפחה. אנחנו לא מתכוונים להחזיר לכאן את הארון החמישי. כל פעם אתה מדבר על ניצחון מוחלט - זה לא ניצחון ולא מוחלט. עכשיו הטיימינג לעסקה. לישראל יהיו עוד הרבה הזדמנויות להמשיך את הלחימה. הישארותם של החטופים בשבי חמאס זו הסכנה הקיומית של מדינת ישראל, פצע שלעולם לא יגליד בחברה הישראלית".

ציטוטים מפגישת נתניהו עם משפחות החטופים
ציטוטים מפגישת נתניהו עם משפחות החטופים

רה"מ נתניהו משיב לו: "אני אעשה הכול כדי להשיב את אחיך ואת שאר החטופים. צה"ל לא יצא מהרצועה עד שישוחרר אחרון החטופים, אבל קודם אנו חייבים לגדוע את ידי החמאס מיכולות צבאיות ושלטוניות".

שרון שרעבי ממשיך: "למה לא להתחיל את מתווה העסקה מהחללים? גם מפלגות הימין לא יתנגדו לכך, וזה אולי ייצור מכניזם לשלבים הבאים של עסקה כוללת".

רה"מ נתניהו: "זה רעיון מעניין, גם זה תלוי בסינוואר".

שרון שרעבי: "ראש הממשלה שלי זה לא סינוואר ולא ביידן – זה אתה".

רה"מ נתניהו עונה לו: "זה לא שאני לא רוצה. יש פה גורם משמעותי שזה סינוואר".

ראש הממשלה נתניהו בפגישה עם משפחות החטופים (צילום: דוברות ראש הממשלה)
רה"מ נתניהו בפגישה עם משפחות חטופים, ארכיון | צילום: דוברות ראש הממשלה

משפחתו של איתי חן ז"ל מצטרפת לשיחה ומתרעמת על כך שראש הממשלה לא התקשר: "אחרי שקיבלנו את בשורת האיוב שאיתי נרצח ב-7 באוקטובר, הנשיא ביידן התקשר ודיבר איתנו במשך 15 דקות. כואב לנו שאחרי שמשפחות מקבלות את בשורת האיוב, יש משפחות שאתה מתקשר אליהן ויש משפחות שלא".

רה"מ נתניהו: "אני דיברתי עם המשפחות. התקשורת לא תמיד מפרסמת".

אחת המשפחות מצטרפת גם כן לשיחה: "אלעד קציר ז"ל הוא חבר טוב שלי, החזירו את הגופה שלו והיה שקט ודממה. שבוע לאחר מכן נרצח בנימין אחימאיר ועבורו חיללת שבת. למה אתה לא ממשיך להגיע אלינו?".

רה"מ נתניהו משיב לו: "אין לי זמן להגיע לכולם".

רה"מ נתניהו עם נועה ארגמני ואביה בביה"ח
רה"מ נתניהו עם נועה ארגמני ואביה בביה"ח

משפחתו של החטוף תמיר אדר ז"ל מצטרפת: "זה לא נכון. הלכת לראות את נועה ארגמני ואת סבתא שלי (יפה אדר שנחטפה ושוחררה) שלי לא הגעת לראות".

ראש הממשלה לא השיב על הדברים, אך המשפחה לא עצרה: "עברו שמונה חודשים ואני נדהמת שעד עכשיו לא הגעת לניר עוז ושהרמטכ"ל הגיע בשבוע שעבר בפעם הראשונה".

משפחתם של החטופה מיה גורן ז"ל ובן זוגה אבנר גורן ז"ל מצטרפת: "אתה צריך לבוא לניר עוז ולכל העוטף ולראות כמה השבר עמוק. אתה תראה ולא תוכל להתעלם".

_OBJ

רה"מ נתניהו: "אני אגיע. אני שמח על ההזמנה של קהילת ניר עוז".

משפחתו של תמיר אדר ז"ל מנסה להבין מה עלה בגורל העסקה: "דרישת החמאס ידועה מהיום הראשון. האם אתה מוכן להכריז על הפסקת המלחמה בתנאי שכל החטופים יוצאים?".

רה"מ נתניהו משיב: "לא נצא מהרצועה עד שנגדע את חמאס".

משפחתו של תמיר אדר ז"ל ממשיכה: "איך זה בהלימה עם לשחרר את כל החטופים?".

רה"מ נתניהו משיב: "תתפלאו יש דרכים".