הותר לפרסום: 8 לוחמים נהרגו היום בקרבות באזור רפיח שבדרום רצועת עזה. אחד ההרוגים בתקרית הקשה הוא סרן ווסים מחמוד, בן 23, מבית ג׳ן, סגן מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601.

כוח הנדסה שנע לכיוון תל סולטאן ברפיח בתום פעילות שביצע, בכלי מסוג נמר"ה (נמ"ר הנדסי), נפגע ממטען חבלה, שלא ברור עדיין אם הונח שם או הוצמד אליו. הנמר"ה, שהייתה חמישית בסדר התנועה, עלתה באש מפיצוץ. נבדק אם מדובר במטען גחון. הרכב בער זמן רב, והמחלצים התקשו להגיע אליו. לאחר מכן הוא נגרר אל מקום בטוח.

 סרן ווסים מחמוד ז״ל (צילום: דובר צה"ל)
סרן ווסים מחמוד ז״ל | צילום: דובר צה"ל
שכונת תל סולטן, רפיח (צילום: googel map)
שכונת תל סולטן, רפיח | צילום: googel map

שאר הכלים שהיו בשיירה לא נפגעו כלל. בצה"ל העלו רחפנים לאוויר כדי לנסות למצוא מחבלים באזור, אך לא איתרו אותם. כחלק מלקחי עבר, והאירוע בתחילת המלחמה שבו נהרגו 11 לוחמי גבעתי, בצה"ל משתדלים לאחסן תחמושת בתאים נפרדים מאלו שבו שוהים הלוחמים בכלים ההנדסיים.

נמר"ה, כלי רכב הנדסי (צילום: דובר צה"ל)
נמר"ה, כלי רכב הנדסי | צילום: דובר צה"ל

ראש העדה הדרוזית, השיח' מופק טריף ספד לווסים: "העדה הדרוזית משלמת שוב ושוב מחיר כבד מנשוא במלחמה. ווסים ז"ל מצטרף לרשימת ארוכה של חללים דרוזים אשר הקריבו את חייהם למען ביטחון המדינה מאז פרוץ המלחמה. כמה סמלית הקרבה זו ערב החג. ליבי עם משפחת מחמוד ברגעים הקשים בהם התהפך עולמה, שמקבלת בערב החג את הבשורה הנוראה מכל. הבן יחזור, אך למנוחת עולמים. שוב אנו מגלים בשדה הקרב את השותפות והשוויון בנטל בשדה הקרב ובאובדן".