מקור בכיר בחמאס אמר הבוקר (שבת) ל-N12 כי הנהגת הארגון אישרה לגשת לביצוע השלב הראשון במסגרת עסקה נוספת לשחרור חטופים, אחרי שארצות הברית העבירה התחייבות באמצעות מצרים וקטאר כי צה"ל ייסוג לחלוטין מתחומי רצועת עזה בתום 124 ימי הביצוע של העסקה כולה ותיפסק המלחמה.

המקור הוסיף כי ראש ה-CIA ויליאם ברנס חוזר לקהיר להשגיח על השלמת הניסוחים האחרונים. משלחת חמאס בראשות חליל אלחיה, סגן ראש הלשכה המדינית של הארגון בעזה, תגיע היום ומצפים שם גם למשלחת ישראלית.

לפי המקור, שעד כה הוכיח את מהימנותו, האמריקנים גם הבטיחו לחמאס שצה"ל לא ייכנס לרפיח בשום שלב במסגרת העסקה המדווחת. לדבריו, קרובות להסדרה גם נקודות המחלוקת האחרות הנוגעות להכנסת חומרים דו-שימושיים לרצועה. פרט לכך, המקור בחמאס הבהיר כי הושגו פשרות בנוגע למספר האסירים הפלסטינים שישוחררו תמורת כל אחד מן החטופים. הודעה רשמית מטעם הארגון מתייחסת לכוונה "לסכם" את המשא ומתן תוך התעקשות על סיומה המוחלט של המלחמה.

בעקבות הפרסום על ההתקדמות במשא ומתן, גורם מדיני הבהיר כי "ישראל בשום פנים ואופן לא תסכים לסיום המלחמה כחלק מהסכם לשחרור חטופינו. כפי שהחליט הדרג המדיני, צה"ל ייכנס לרפיח וישמיד את גדודי חמאס הנותרים בה - בין אם תהיה הפוגה זמנית לשחרור חטופינו, ובין אם לאו".