אזרח ישראלי נרצח לאחר שנכנס עם רכבו לתוך קלקיליה הבוקר (שבת), מסתמן כי מדובר בפיגוע. על פי הדיווח הוא טופל בידי הסהר האדום ואושפז במקום, עד שקציני המנהל האזרחי תיאמו את העברתו לקבלת טיפול בשטח ישראל. עוד דווח כי כוחות הביטחון פועלים במקום.

באחד התיעודים הפלסטיניים מהעיר נראה רכב הנושא לוחית רישוי ישראלית, כביכול שייך לפצוע, עולה באש. בתיעוד נוסף, נראים רכבים ממוגנים צה"ליים נוסעים בעיר, ככל הנראה במטרה להגיע לתוקפים. עוד עולה מהתיעודים שרכבו של הנרצח הוצת לאחר שנורה ברכבו. 

אזרח ישראלי נורה בקלקיליה
הרכב של הישראלי שהותקף בקלקיליה

על פי דיווחים, הנרצח נהג להגיע לעיר לעיתים קרובות כדי לערוך קניות והיה מוכר לפלסטינים במקום. על פי גורם שמעורה בפרטים, התושבים מצאו ברכבו הבוקר ירקות שקנה. השהייה בשטחי A אסורה ומסוכנת עבור אזרחים ישראלים.

חברים שהכירו את הנרצח ממקום עבודתו בשרון סיפרו כי היה איש משפחה מקסים, שעבד ועמל לפרנסתו. "זה אסון כבד לכולנו", סיפר אחד מהם והוסיף: "אמרנו לו כמה פעמים 'למה צריך את הנסיעות לקלקיליה? למה?' אבל זה היה חלק מהעיסוק שלו. ישנם עוד סוחרים שנוסעים לשם בקביעות להביא סחורה. אני מקווה שהאסון הזה ירחיק אותם משם".

"אין בהם אמון, וכל זה בשביל פער של כמה עשרות אגורות במחיר לקילו, זה הזוי", הוסיף חבר אחר. "חבל לנו על חבר יקר ועל האסון שפקד את המשפחה הזאת. יש להם ילדים מקסימים שכיבדו את כולם, למדו והמשיכו בעסק כי זה משהו שקשה להתנתק ממנו".

לאחר האירוע צה"ל הודיע כי כוחותיו פועלים במרחב העיר וכי האירוע נחקר בעזרת משטרת ישראל. עוד דווח כי הנרצח הועבר בליווי שוטרים פלסטינים לאמבולנס של מד"א במוצב 422, אך לא ידוע אם מותו נקבע טרם העברתו לגורמים הרפואיים הישראלים.

האירוע מתרחש לאחר שורה של אירועים ביטחוניים ופליליים בעיר השבוע. ביום חמישי האחרון בן 70 נהרג לאחר שנשדד באלימות סמוך לעיר, באזור נבי אליאס. עד כה, בוצעו למעלה מ-350 פעילויות בקלקיליה מתחילת המלחמה, בהם חמישה מבצעים חטיבתיים ומעל ל-40 מחבלים שחוסלו. אתמול כוחות מיוחדים מיחידת הגדעונים של המשטרה פעלו בעיר בהכוונת שב"כ וצה"ל וחיסלו שני מחבלים של הג'יהאד האסלאמי. בהודעת משטרה שיצאה לאחר החיסול נטען כי אחד המחבלים תכנן לבצע פיגוע.