מטה המשפחות להחזרת החטופים פרסם הערב (שני) תיעוד חדש מחטיפתם של אליה כהן, אור לוי והרש גולדברג-פולין ב-7 באוקטובר, לבקשת המשפחות, כפי שתועד ממצלמות מחבלי חמאס. השלושה בילו בפסטיבל ה"נובה" בחניון רעים ונחטפו לרצועת עזה מ"מיגונית המוות". הם נמצאים 262 ימים בשבי חמאס. חבריו של הרש הודיעו שיפגינו הערב בירושלים. נתניהו: "לא נעצור את המלחמה עד שנשיב את כל 120 יקירינו הביתה". הנשיא הרצוג: "העולם צריך לראות את האכזריות, צריכים לעשות הכול לשחררם".

החלק האחרון של הסרטון, שהותר כעת על ידי דובר צה"ל לפרסום, הוא נסיעתם לעזה של שלושת החטופים הפצועים עם המחבלים, בחלקו האחורי של טנדר. בסרטון נראה בין השאר הרש, שידו נקטעה מרימון שזרקו מחבלי חמאס למיגונית שבהם הסתתר, שותק בזמן שסביבו צוהלים החוטפים, מושכים בשיערו ומשפילים אותו: "בוא, תצלם איתו סלפי". בתיעוד ניתן גם לראות את פציעתו הקשה של הרש, שלא זכה אז לכל טיפול רפואי.

הרש גולדברג פולין
הרש גולדברג-פולין מתוך סרטון החטיפה לעזה

למרגלותיו של הרש נראה אליה שוכב פצוע ומדמם. אור נראה גם כן מקופל בין חבריו החטופים והמחבלים בארגז הטנדר, מכוסה בדם, דקות לאחר שאשתו ואם בנו נרצחה מול עיניו במיגונית.

אור לוי
אור לוי, מתוך סרטון החטיפה לעזה

הסרטון, שאורכו 1:37 דקות, נערך וטושטש בחלקו לבקשת המשפחות. חלקו הראשון כולל את שהייתם במיגונית אליה נמלטו, והחלק השני שהוא תפיסתם והעלאתם לטנדר המחבלים, הם חלקים שפורסמו חלקית בעבר וחוברו לחלק האחרון.

אליה כהן
אליה כהן, מתוך סרטון החטיפה לעזה

אור לוי בן ה-33 בילה במסיבה ברעים עם אשתו עינב אלקיים ז"ל. הם הגיעו למסיבה ב-06:15, ועזבו אותה מיד כשהחלו האזעקות ב-06:29. הם הספיקו להגיע לצומת קיבוץ רעים ועצרו ב"מיגונית הציפור" - שכונתה בהמשך "מיגונית המוות". לקראת 07:50 מחבלים הגיעו למיגונית. אור, נחטף משם פצוע. עינב אשתו נרצחה. אלמוג בנם יציין מחר יום הולדת 3 ללא הוריו.

אור לוי
אור לוי

אחיו של אור, טל לוי, אמר בחדשות 12 לקרן מרציאנו אחרי פרסום הסרטון: "היינו מאושרים שהוא נחטף חי, אבל לא קיבלנו עוד אות חיים. זאת הפעם השנייה שאני צופה וזה לא נעשה קל יותר. אימא שלי לא מוכנה לצפות בסרטון. בימים האחרונים הסתיימו כמה תחקרים, ולא קיבלנו עליו מידע חדש".

טל לוי אחיו של החטוף אור לוי
טל לוי, אחיו של החטוף אור לוי

אליה כהן בן ה-26 בילה במסיבת הטבע עם חברתו זיו עבוד, אחיינה עמית יהודה בן אבידה ובת זוגו, סמל קארין שוורצמן. כשהחל הטבח ברחו ארבעתם למיגונית. עמית וקארין נרצחו, זיו ניצלה כשהתחבאה מתחת לגופות. אליה נפצע, וכך נחטף בידי המחבלים לרצועת עזה.

אליה היה בעבר מפיק מסיבות והיום הוא איש מכירות והחל לעסוק בנדל"ן. לדברי משפחתו, אליה תכנן להציע נישואים לזיו. אימו סיפרה שהוא אדם רגיש ואמפתי, מלא חברים בארץ ובעולם: "אני בטוחה שהוא מטפל בתינוקות בעזה, משחק איתם ודואג להם".

אליה כהן
אליה כהן

הרש נחטף מאותה מיגונית שבה הסתתרו מבלי המסיבה ברעים. ידו נקטעה מפגיעת רימון והוא נראה בסרטון של חמאס כשהוא מועלה לטנדר וידו פצועה. כשהוריו, שומרי השבת, הדליקו את הטלפון הם מצאו שתי הודעות ממנו: "אני אוהב אתכם" ו"אני מצטער". הם ניסו להתקשר והוא לא ענה. הוא נסע למסיבה עם חבר קרוב, ענר שפירא, שנרצח.

לפני כחודשיים פרסם חמאס סרטון ובו אות חיים ראשון מהרש. בסרטון הוא פונה בין השאר לבני משפחתו ואומר: "אימא, אבא, ליבי ואורלי, אני אוהב אתכם מאוד ומתגעגע אליכם מאוד. אני חושב עליכם בכל יום שאני נמצא פה. אני יודע שאתם עושים הכול כדי שאני אחזור הביתה כמה שיותר מהר".

הירש גולדברג-פולין (צילום: באדיבות המשפחה, קשת 12)
הרש גולדברג-פולין | צילום: באדיבות המשפחה, קשת 12

ממטה משפחות החטופים נמסר: "הסרטון הקשה הוא כתב אישום חמור על ההפקרה שנמשכת כבר 262 ימים. הרש, אליה ואור נחטפו בחיים וכך הם צריכים לחזור, עוד היום. כל יום שעובר מסכן את החטופים ועלול לטרפד את היכולת להשיבם הביתה. אחרי כמעט 9 חודשי לחימה ונוכח ההצלחות המבצעיות האחרונות, ברור לכולם שהשבתם של כל 120 החטופים אפשרית רק בעסקה! חייבים לאשר וליישם את העסקה שתחזיר את כל החטופים הביתה - החיים לשיקום והחללים והנרצחים לקבורה".

הנשיא הרצוג שיתף את סרטון החטיפה וכתב: "ברגעים האיומים שמתועדים בסרטון החטיפה של הרש גולדברג פולין, אור לוי ואליה כהן - לצד האומץ הבלתי יאמן שהם מגלים, אנחנו רואים גם את פניו של הרוע - בדמותם של מחבלי חמאס שחטפו, אנסו ורצחו אזרחים חפים מפשע.

"העולם צריך לראות את האכזריות הזאת, לזעוק את זעקתם של החטופות והחטופים המחוזקים בברבריות בשבי החמאס, לנקוט צעדים תקיפים ולהתייצב לצד ישראל בדרישה לפעול בכל דרך לשחרורם".

חבריו של החטוף הרש גולדברג-פולין הודיעו שיימחו הערב מול הקונסוליה האמריקנית בירושלים ומסרו: "נמאס! כואב! אי אפשר להפקיר אותם ככה! אח שלנו שם יותר מדי זמן, וזה מרגיש שעוד רגע כבר כולם ישכחו מהם. אסור! הסרטון של היום מזכיר לנו שוב שאין דבר יותר חשוב מלהחזיר אותם הביתה".

רה"מ נתניהו מסר: "סרטון החטיפה המזעזע של הרש, אור ואליה קורע את לב כולנו ומדגיש שוב את אכזריות האויב אותו נשבענו לחסל. לא נעצור את המלחמה עד שנשיב את כל 120 יקירינו הביתה".