הותר לפרסום: רס"ל (במיל') עומר סמדג'ה ורס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי נפלו בקרבות במרכז הרצועה. השניים נהרגו מפגיעת פצמ"ר במסדרון נצרים. שלושה לוחמים במילואים מחטיבת אלכסנדרוני (3) נפצעו באורח קשה ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים - משפחותיהם עודכנו.

רס"ל עומר סמדג'ה ז"ל, בן 25 מגנות הדר לחם בגדוד 9203 בחטיבת אלכסנדרוני. הוא בנו של אורן סמדג'ה, ג׳ודואי העבר של ישראל ומאמן נבחרת ישראל בג׳ודו למשחקים האולימפיים בעוד חודש. עומר נפל ביום הולדתו של אביו.

סעדיה יעקב דרעי ז״ל מניח תפילין ברצועת עזה
סעדיה יעקב מניח תפילין בבוקר, שעות לפני שנפל

עומר סמדג׳ה ז"ל ואביו אורן סמדג'ה (צילום: לפי סעיף 27 א')
עומר, בנו של המדליסט האולימפי אורן סמדג'ה, נפל בקרב בעזה ביום הולדתו של אביו | צילום: לפי סעיף 27 א'

רס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי ז"ל בן 27 מתל אביב לחם גם הוא בגדוד 9203 בחטיבת אלכסנדרוני. הוא בנה של הכותבת ללי דרעי מעלי, שעבדה יומם ולילה במיזם למען יתומי המלחמה.

ללי דרעי אמרה: "סעדיה שלי היה ילד שהקדים את רצון כולם לפני הרצון שלו. עשה הרבה יותר ממה שציפו ממנו בכל תחום. הוא היה תלמיד חכם, למד למבחני רבנות והתחיל לימודי תואר ראשון בהוראה".

סעדיה יעקב דרעי ז"ל (צילום: לפי סעיף 27 א')
סעדיה ז"ל הוא בנה של הפובליציסטית ללי דרעי | צילום: לפי סעיף 27 א'

עומר סמדג׳ה ז"ל ואביו הג'ודוקא אורן סמדג'ה (צילום: לפי סעיף 27 א')
עומר עם אביו, אורן סמדג'ה | צילום: לפי סעיף 27 א'

"הוא למד בכל דקה פנויה והיה בעל חוש הומור גדול", הוסיפה דרעי. "אבא מדהים להללי ולינון. הוא היה גיבור בנפש ובגוף ומעולם לא התלונן. בשמחת תורה הוא היה אצלנו והתגייס. סעדיה היה מאוהב בעם הזה, אהב את התורה ואת הארץ ונלחם למענה".

עוד אמרה דרעי: "מתחילת המלחמה שתקתי, כעת יש לי חובה שלא לשתוק. לא אתן שהקורבן האדיר שהקרבנו ושכלתי הקריבה יהיה לשווא. בשם סעדיה, אנחנו דורשים ניצחון והכרעה מוחלטת. בני לא נפל על מזבח של הסדרה דיפלומטית אלא על ניצחון שלם על האויב".

עומר סמדג'ה ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
עומר סמדג'ה | צילום: דובר צה"ל
עומר סמדג׳ה ז"ל (צילום: לפי סעיף 27 א')
עומר סמדג'ה | צילום: לפי סעיף 27 א'

איגוד הג'ודו השתתף בצער משפחת סמדג'ה: "הלב שבור ודואב, מחבקים ומחזקים אתכם". ההלוויה של עומר תתקיים היום בשעה 13:00 בבית העלמין הצבאי בנתניה.

מתחילת המלחמה נהרגו 662 לוחמים, 310 מהם מתחילת התמרון. בסה"כ נפצעו מתחילת המלחמה 3,866 לוחמים, מהם 582 במצב קשה. לפי שעה מאושפזים בבתי החולים מעל 200 פצועים, 25 מהם במצב קשה.