הותר לפרסום: סמל שלום מנחם בן 21, מבית אל, לוחם בגדוד ההנדסה 601, הוא ההרוג השמיני בתקרית הקשה אתמול (שבת) ברפיח. היום נפל סמ״ר צור אברהם, בן 22, ממודיעין-מכבים-רעות, לוחם בסיירת נח"ל בקרב בדרום רצועת עזה.

סמל שלום מנחם ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמל שלום מנחם ז"ל | צילום: דובר צה"ל
סמ"ר צור אברהם ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמ"ר צור אברהם ז"ל | צילום: דובר צה"ל

סיירת נח"ל פועלת בפאתי תל סולטאן ברפיח, בסריקות אחר פירי מנהרות, אחד הפירים היה ממלוכד ומטען שהוטמן שם התפוצץ. קצין מילואים מיחידה 504 לחקירת שבויים נפצע באותה תקרית וזה מרמז על מה שהצבא עושה שם.

אסון הנמר"ה ברפיח

שמונה לוחמי הנדסה נהרגו בשבת בתקרית הקשה ברפיח שבדרום רצועת עזה. האירוע התרחש באזור השעה 5:00 בבוקר, ובעיצומו של קרב ארוך שמנהל צה"ל כבר מספר ימים בשכונת תל א-סולטאן שבמערב העיר רפיח. שיירה של כלי רכב משוריינים נעו קרוב מאוד לציר פילדלפי ואז, על פי ההערכה  - בוצע ירי של טיל RPG לעבר הרכב, שהיה החמישי בשיירה. תחקיר האירוע עדיין בעיצומו.

כתוצאה מפיצוץ המטען או ירי טיל הנ"ט, חומרי נפץ שנמצאים על הנמר"ה התפוצצו. אז נוצרה בעירה שבעקבותיה נספו כל שמונת הלוחמים שבתוך הכלי. נגמ"ש הנמר"ה הינו הנגמ"ש של חיל ההנדסה שפועל עם הכוחות בשטח. מדובר בנגמ"ש ייעודי של החיל והוא נועד לשאת גם חומרי נפץ בצורה שאמורה לשמור על הלוחמים שנמצאים בתוכו.

8 הרוגים בפיצוץ הנגמ"ש

סרן ווסים מחמוד, בן 23, מבית ג'ן, סגן מפקד פלוגה בגדוד ההנדסה 601; סמל אליהו משה צימבליסט בן 21, מבית שמש, לוחם בגדוד 601; סמל איתי עמר בן 19, מכוכב יאיר-צור יגאל, לוחם בגדוד 601; סמ"ר סטניסלב קוסטרב בן 21 מאשדוד, לוחם בגדוד 601; סמ"ר אור בלומוביץ בן 20, מפרדס חנה-כרכור, לוחם בגדוד 601; סמ״ר עז ישעיה גרובר בן 20, מטל מנשה, לוחם בגדוד 601; סמל יקיר יעקב לוי ז"ל, בן 21, מחפץ חיים, שירת כלוחם בגדוד ההנדסה 601; סמל שלום מנחם בן 21, מבית אל, לוחם בגדוד ההנדסה 601.

הבוקר הותרו לפרסום שמותיהם גם של סרן (מיל') איתן קופלוביץ בן 28 ורס"ב (מיל') אילון ויס בן 49 שנפלו בקרב בצפון הרצועה. אתמול הותר לפרסום כי סמל יאיר רויטמן בן 19 מקרני שומרון מת מפצעיו, לאחר שנפגע בפיצוץ המבנה הממולכד ברפיח ביום שני שעבר.

סרן (מיל') איתן קופלוביץ ז"ל
אילון ויס (צילום: באדיבות המשפחה)
צילום: באדיבות המשפחה