עדכונים בולטים

23:05 - כלי תקשורת ערביים דיווחו על תקיפה של משאית נשק באזור העיר אל-בוכמאל במזרח סוריה, לא רחוק מהגבול עם עיראק

16:30 - צה"ל תקף מטרות חיזבאללה בדרום לבנון

צה"ל: מטוסי קרב תקפו לאורך הלילה תשתיות טרור של חיזבאללה במרחבים א-טייבה ודיר סירין שבדרום לבנון. כמו כן, כוחות צה"ל ביצעו לאורך היום תקיפות ירי ארטילרי לעבר כמה מרחבים בדרום לבנון.

16:00 - תיעוד מפעילות צה"ל שבה נפלו רס"ל (במיל') עומר סמדג'ה ורס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי

לוחמי צוות הקרב של חטיבת אלכסנדרוני השלימו מבצע בשכונת אל-עומדאן שבפאתי העיר עזה. הלוחמים איתרו אמצעי לחימה רבים ופירים במרחב. במהלך הלחימה, נפלו רס"ל (במיל') עומר סמדג'ה ז"ל ורס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי ז"ל.

לוחמי צוות הקרב של חטיבת "הזקן" השלימו התקפה חטיבתית בשכונת אל-זהרה שבפאתי העיר נוסיראת. הכוחות חיסלו עשרות מחבלים, איתרו מחסן אמצעי לחימה שהכיל פצצות מרגמה וציוד צבאי של חמאס.
 
 
במקביל, יחידת הרפאים (הרב-ממדית) השלימה מבצע חטיבתי, במסגרתו, הלוחמים ביצעו פשיטה ממוקדת על אוניברסיטה ששימשה כמפקדה של ארגון הטרור הרצחני, אשר ממנה בוצע ירי לעבר כוחות צה"ל. הכוחות איתרו אמצעי לחימה וחביות נפץ במתחם האוניברסיטה. כמו כן, הלוחמים חיסלו מחבל שירה לעברם טיל RPG ממבנה במרחב.
 
15:11 - שני מבוקשים חוסלו בקלקיליה

בפעילות משותפת של צה״ל שב״כ והמשטרה, בהובלת יחידת הגדעונים של משטרת ישראל, חוסלו שני מבוקשים בקלקיליה.

13:50 - צה"ל: פגז שירה טנק לעבר מטרה בעזה חצה לשטח ישראל. נזק נגרם לרכב, האירוע מתוחקר

צה"ל הודיע כי "מוקדם יותר היום, טנק ביצע ירי פגז לעבר מטרה ברצועת עזה. כתוצאה מתקלה שמקורה מצוי בבדיקה, ירי הפגז סטה ממסלולו ונפל בשטח ישראל בסמוך לגדר הגבול. במסגרת תחקור האירוע, נבדק דיווח כי נפגע רכב במרחב מועצה אזורית חוף אשקלון כתוצאה מרסיסי הפגז. לא היו נפגעים, האירוע מתוחקר".

13:43 - התרעת שווא בגליל המערבי

התרעת שווא מפני חדירת כלי טיס עוין הופעלה בגליל המערבי. האזעקה הופעלה ביישובים: אדמית, יערה, אילון, גורנות הגליל, גורן, חניתה וערב אל עראמשה.  

09:05 - צה"ל השמיד אתר שיגור מוכן - שהוצב במרחב ההומניטרי בח'או יונס

כלי טיס של חיל האוויר תקפו והשמידו אתר שיגור מוכן שהוצב על ידי ארגון הטרור גא"פ במחסה במרחב ההומניטרי בח'אן יונס. מדובר צה"ל נמסר: "טרם התקיפה, ננקטו מאמצים רבים לצמצום הסיכון לפגיעה בבלתי מעורבים. ארגוני הטרור ממשיכים להציב אמצעי לחימה ותשתיות טרור בלב אוכלוסיה אזרחית, תוך סיכונה ושימוש בה כמגן אנוש".

פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה | צילום: דובר צה"ל

במקביל, כוחות אוגדה 162 ממשיכים בלחימה במרחב רפיח, בלחימה פנים מול פנים עם מחבלים. ביממה האחרונה צוות הקרב של חטיבת גבעתי איתרו במהלך פשיטות ממוקדות במרחב מספר פירים. כוחות צוות הקרב של חטיבת הנח"ל איתרו מבנה ממנו זוהו שיגורי נ״ט, הכוחות הכווינו כלי טיס שתקף והשמיד את המבנה.

במהלך היממה האחרונה, כוחות אוגדה 99 ממשיכים לפעול במרכז רצועת עזה. במהלך פעילות לוחמי היחידה הרב ממדית, זוהו מספר מחבלים בקרבת הכוחות, הלוחמים תקפו וחיסלו את המחבלים באמצעות רחפן.

09:00 - אזעקה הופעלה בעין השלושה שבעוטף עזה מחשש לחדירת כלי טיס עוין

05:58 - הותרו לפרסום שמותיהם של שני חללי צה"ל שהודעה נמסרה למשפחותיהם

רס"ל (במיל') עומר סמדג'ה, בן 25 מגנות הדר, לוחם בגדוד 9203, חטיבת אלכסנדרוני (3), נפל בקרב במרכז רצועת עזה.

רס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי, בן 27 מתל אביב, לוחם בגדוד 9203, חטיבת אלכסנדרוני (3), נפל בקרב במרכז רצועת עזה.

באירוע שבו נפלו רס"ל (במיל') עומר סמדג'ה ז"ל ורס"ל (במיל') סעדיה יעקב דרעי ז"ל, נפצעו באורח קשה שלושה לוחמים במילואים מחטיבת אלכסנדרוני (3) ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. משפחותיהם עודכנו.

04:27 - שר החוץ של ארה"ב אנתוני בלינקן נועד היום עם ראש המל"ל צחי הנגבי ועם השר לנושאים אסטרטגיים רון דרמר

לפי דובר מחלקת המדינה של ארה"ב, מת'יו מילר, בלינקן חזר על מחויבותה של ארצות הברית לביטחון ישראל ודן במאמצים המתמשכים להשיג הפסקת אש בעזה ולהבטחת שחרור כל החטופים. בלינקן הדגיש את הצורך לנקוט בצעדים נוספים כדי להגביר את הסיוע ההומניטרי לעזה ולתכנן ממשל, ביטחון ושיקום ברצועה לאחר סכסוך. כמו כן, הדגיש את החשיבות של הימנעות מהסלמה נוספת בלבנון.

03:30 - צבא ארה"ב: ארבעה כלי שיט ושני כטב"מים של החות'ים הושמדו ב-24 השעות האחרונות בים סוף

23:49 - דובר צה"ל: בהמשך להתרעות שהופעלו במרחב דישון ומלכיה, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון. התרעה על ירי רקטות וטילים הופעלה בעקבות חשש לנפילת שברי יירוט

23:12 - אזעקות בדישון ובמלכיה

21:59 - צבע אדום בעין השלושה שבעוטף

21:30 - גורמי ביטחון: גל השמועות על חילוץ חטופים בעזה - שקרי

19:12 - דיווחים בלבנון: צה"ל תוקף בכפר יארון, דרום המדינה

19:07 - שני לוחמי שריון נפצעו קשה מירי נ"ט בדרום רצועת עזה, משפחותיהם עודכנו

18:45 - נקבע מותו של בן ה-70 שהותקף בידי פלסטיני בקלקיליה

ממרכז רפואי מאיר נמסר כי הישראלי, בן ה-70, שפונה לקבלת טיפול רפואי אחרי שהותקף בידי פלסטיני בקלקיליה, מת מפצעיו. 

18:38 - דובר הבית הלבן על המתקפה של נתניהו על ממשל ביידן: "מאכזב במיוחד"

דובר הבית הלבן לענייני ביטחון לאומי ג'ון קירבי התייחס לסרטון שפרסם נתניהו, שבו תקף את ביידן על כך שמונע אספקת חימושים מישראל. "לא ידענו שהסרטון הזה מגיע וזה היה מאכזב במיוחד כי אין עוד מדינה שעוזרת לישראל כמו ארה"ב. אין לי מושג מה היה האינטרס של נתניהו, וקשה לדעת מה עבר עליו. הסרטון היה תמוה בלשון המעטה".