עדכונים בולטים

22:55 - בעזה מדווחים: תקיפות אינטנסיביות של צה"ל בדיר אל-בלח, מרכז הרצועה

22:38 - הותר לפרסום: מת מפצעיו סמל יאיר רויטמן, שנפגע בתחילת השבוע בפיצוץ המבנה הממולכד. באותה תקרית נפלו ארבעה לוחמים נוספים

סמל יאיר רויטמן ז"ל (צילום: דובר צה"ל)
סמל יאיר רויטמן ז"ל | צילום: דובר צה"ל

21:00 - דובר צה"ל על התקרית ברפיח: צוות מומחים יבחן את פרטי האירוע 

דניאל הגרי אמר כי צוות מומחים של צה"ל ושל משרד הביטחון יבחן את פרטי התקרית הקשה בדרום הרצועה. עוד אמר הגרי כי "לא נוכל להשיב הביתה את כל החטופים באופן בו חילצנו את 4 החטופים". דובר צה"ל פנה לתושבי הצפון ואמר: לא נאפשר חזרה למה שהיה לפני ה-7 באוקטובר. "נחושים ונכונים לעשות כל שיידרש כדי לשנות המצב בצפון".

20:40 - נתניהו: "למרות המחיר הכבד, עלינו לדבוק במטרות המלחמה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הוציא התייחסות לאסון הכבד שאירע ברפיח, עם נפילתם של שמונה לוחמי חיל ההנדסה הקרבית. "היום שילמנו מחיר קורע לב נוסף במלחמתנו הצודקת על הגנת המולדת. כשהמחיר כל כך כבד, נזכור עבור מה אנחנו נלחמים - כדי להבטיח את קיומנו ועתידנו, וכדי להשיב את כל חטופינו", מסר רה"מ.

"על אף המחיר הכבד והמטלטל, עלינו לדבוק במטרות המלחמה. אנחנו בעיצומה של מלחמה קשה מאוד. המלחמה מתנהלת בכמה חזיתות, כולל בחזית הבין-לאומית. נכונים לנו עוד אתגרים רבים", הוסיף נתניהו.

19:19 - צבע אדום בכיסופים

18:00 - הותר לפרסום: 8 לוחמי צה"ל נהרגו בתקרית קשה ברפיח

שמונת החיילים מחיל ההנדסה נספו אחרי שהכלי שבו שהו התלקח אחרי שנפגע ממטען חבלה. אחד מההרוגים הוא סרן ווסים מחמוד, בן 23 מבית ג'ן, שהיה אמור להשתחרר מחר מצה"ל. שמותיהם של שבעת הלוחמים האחרים טרם הותרו לפרסום, משפחותיהם עודכנו.

הכוח היה בדרך חזרה מפעילות, אז אירע הפיצוץ, ככל הנראה בלי שבוצע ירי קודם. הנמר"ה, שהייתה חמישית או שישית בסדר התנועה, עלתה באש מפיצוץ מטען, שעדיין לא ברור אם הונח שם או הוצמד לכלי. נבדק אם מדובר במטען גחון. הרכב בער זמן רב, והמחלצים התקשו להגיע אליו. לאחר מכן הוא נגרר למקום בטוח. בצה"ל העלו רחפנים לאוויר כדי לנסות למצוא מחבלים באזור, אך לא איתרו אותם. הפרטים המלאים

סרן ווסים מחמוד (צילום: דובר צה"ל)
צילום: דובר צה"ל

17:15 - בפעם השניה מתחילת המלחמה: גלנט יבקר בוושינגטון לפני נאום נתניהו בקונגרס

שר הביטחון גלנט הוזמן על ידי שר ההגנה האמריקני לויד אוסטין לביקור בפנטגון. דובר הפנטגון פטריק ריידר: "במהלך שיחתו עם שר הביטחון, אוסטין הזמין אותו לבקר בפנטגון כדי להמשיך ולדון בהתפתחויות ביטחוניות במזרח התיכון. השר גלנט קיבל את ההזמנה וייסע בקרוב לארה"ב". 

הביקור של גלנט יתקיים ככל הנראה כשבוע לפני נאומו של נתניהו בקונגרס, שעתיד לקרות ב-24 ביוני.

17:00 - תיעוד מלחימת כוחות צוות הקרב של עוצבת הקומנדו במרחב רפיח

במהלך השבוע לוחמי צוות הקרב של עוצבת הקומנדו הפועלים תחת אוגדה 162 פשטו על תשתיות טרור בהכוונה מודיעינית, חיסלו מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה רבים מעל ומתחת לקרקע במרחב רפיח. במהלך פעילות הכוחות בשיתוף לוחמי יהל״ם, איתרו הלוחמים אמצעי לחימה רבים בהם טילי RPG, נשקים, מטענים, רימונים וציוד צבאי נוסף.

הרוג בתקיפת האופנוע בין בינת ג'ביל לעיתרון, דרום ל
הרוג בתקיפת האופנוע בין בינת ג'ביל לעיתרון, דרום לבנון
תקיפה באזור צור שבלבנון
מקום התקיפה באזור צור שבלבנון

14:30 - כטב"מים חצו מלבנון והתפוצצו בגליל, שרפה פרצו באזור

3 כטב"מים חצו מלבנון, התרסקו במרחב גורן שבגליל המערבי, וגרמו לשרפה. אין נפגעים. מצה"ל נמסר כי האירוע מתוחקר.

14:00 - צבע אדום בעוטף עזה

אזעקות בסופה, תלמי יוסף, שדה אברהם, חולית, דקל ופרי גן.

12:05 - צה"ל על השיגורים למירון: הנפילות - באזור יחידת הבקרה האווירית, אין נפגעים

מהצבא נמסר כי "בהמשך לירי לעבר מירון זוהו שתי נפילות במרחב יחידת הבקרה האווירית שבאזור, אין נפגעים ואין פגיעה בכשירות היחידה".

11:30 - דיווח: ארה"ב ממתינה לסיום המבצע לרפיח - כדי לחדש את המו"מ

דיווח בעיתון אל-אח'באר הלבנוני: על פי הערכות של מצרים וקטאר, האמריקנים ממתינים לכך שישראל תכריז על סיום המבצע הצבאי ברפיח כדי לחדש את המגעים שהושעו לגבי המשא ומתן לעסקה. ארה"ב ביקשה מהמתווכות, מצרים וקטאר, להפעיל לחץ נוסף על חמאס - אלא שהן מאמינות שמה שהוא סיפק בתשובתו האחרונה עשוי להיות "חיובי".

בעיתון ציינו כי המכשול בדחיית ההערות של חמאס בידי ישראל נובע מסירובה לסגת מציר פילדלפי ומפרוזדור נצרים, בעוד שחמאס הציג בתשובתו "נוסחה ברורה שמבטיחה את נסיגתו המוחלטת של הצבא הישראלי מרצועת עזה".
 
10:35 - צה"ל: חיסלנו מחבל של חיזבאללה במרחב עיתרון
בצה"ל עדכנו כי כלי טיס תקף מחבל של חיזבאללה, לאחר הדיווחים הלבנוניים על אופנוען שנהרג בכביש בין עיתרון ובינת ג'בל בדרום המדינה.

שריפה פרצה סמוך ליראון בעקבות ירי מלבנון (צילום: לפי סעיף 27 א')
השרפה בגליל העליון | צילום: לפי סעיף 27 א'

8:45 - צה"ל: תקפנו מבנה צבאי סמוך למרחב ממנו שוגרו רקטות למטולה אמש

מטוסי קרב של צה"ל תקפו אמש מבנה צבאי של חיזבאללה באזור ממנו בוצעו שיגורים ממטולה. 

אמצעי לחימה שאיתרה יחידת אגוז ברפיח (צילום: דובר צה"ל)
אמצעי לחימה שאיתרה יחידת אגוז ברפיח | צילום: דובר צה"ל

06:47 - אזעקות הופעלו בקיבוץ צבעון שבגליל העליון

שני שיגורים חצו משטח לבנון לעבר מירון, לא היו נפגעים.

00:30 - צבא ארה"ב הודיע רשמית על פירוק זמני של המזח הצף בעזה

בצבא ארה"ב מאשרים רשמית את הדיווחים לאחר שגורמים אמריקנים אמרו לחדשות NBC כי המזח הצף בחופי עזה יפורק זמנית ויפונה לנמל אשדוד בשל מזג אוויר סוער. עוד הדגישו כי ברגע שהים יירגע, הם יתקינו שוב את המזח הצף ויחדשו את המשלוחים.

22:20 - אחרי עשרות השיגורים: שרפה גדולה פרצה בגליל העליון - ומתקרבת לבתי התושבים

בעקבות ירי מלבנון: שרפה פרצה סמוך ליראון והיא מאיימת על שטח הקיבוץ. כוחות רבים הוקפצו לזירה ובשלב הזה טרם הושגה שליטה על האש. סכנה נשקפת גם לקיבוץ ברעם הסמוך.

פעילות כוחות צה"ל ברצועה (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ברצועה | צילום: דובר צה"ל

21:36 - פעם נוספת: המזח הצף בחופי עזה יפורק "בשל תנאי מזג האוויר"

גורם בצבא ארה"ב אומר לחדשות NBC: מפרקים זמנית את המזח הצף בחופי עזה ומפנים אותו לנמל אשדוד בשל מזג אוויר סוער. ברגע שהים יירגע נתקין אותו שוב ונחדש את המשלוחים.

20:00 - תיעוד חדש מחילוץ החטופים תחת אש בנוסיראת

דובר צה"ל מפרסם תיעוד חדש מחילוץ החטופים בשבת, ממצלמות הקסדה של לוחמי סיירת צנחנים. בתיעוד נראים רגעי העברת החטופים והכוחות המיוחדים לרכבים תחת אש בלב נוסיראת במבצע "ארנון" ואבטחתם.

19:45 - אחרי שחולץ מהשבי: אנדרי קוזלוב קורא להגיע לעצרת למען החטופים - "זה נתן לי תקווה"

אנדרי קוזלוב קורא לציבור להגיע מחר לכיכר החטופים לעצרת התמיכה במשפחות החטופים: "שלום, אני אנדריי קוזלוב ואני כבר בישראל, בבית, אבל חטופים רבים עדיין שם בעזה. ראיתי עצרות רבות שנערכו בשבתות וזה נתן לי הרבה תקווה. אני מבקש מכם לבוא ולתמוך במשפחות ובחטופים בכיכר החטופים גם בשבת הזו".