עדכונים בולטים

22:20 - אחרי עשרות השיגורים: שרפה גדולה פרצה בגליל העליון - ומתקרבת לבתי התושבים

בעקבות ירי מלבנון: שרפה פרצה סמוך ליראון והיא מאיימת על שטח הקיבוץ. כוחות רבים הוקפצו לזירה ובשלב הזה טרם הושגה שליטה על האש. סכנה נשקפת גם לקיבוץ ברעם הסמוך.

תקיפה באזור צור שבלבנון
מקום התקיפה באזור צור שבלבנון
שריפה פרצה סמוך ליראון בעקבות ירי מלבנון (צילום: לפי סעיף 27 א')
השרפה בגליל העליון | צילום: לפי סעיף 27 א'

21:36 - פעם נוספת: המזח הצף בחופי עזה יפורק "בשל תנאי מזג האוויר"

גורם בצבא ארה"ב אומר לחדשות NBC: מפרקים זמנית את המזח הצף בחופי עזה ומפנים אותו לנמל אשדוד בשל מזג אוויר סוער. ברגע שהים יירגע נתקין אותו שוב ונחדש את המשלוחים.

20:00 - תיעוד חדש מחילוץ החטופים תחת אש בנוסיראת

דובר צה"ל מפרסם תיעוד חדש מחילוץ החטופים בשבת, ממצלמות הקסדה של לוחמי סיירת צנחנים. בתיעוד נראים רגעי העברת החטופים והכוחות המיוחדים לרכבים תחת אש בלב נוסיראת במבצע "ארנון" ואבטחתם.

19:45 - אחרי שחולץ מהשבי: אנדרי קוזלוב קורא להגיע לעצרת למען החטופים - "זה נתן לי תקווה"

אנדרי קוזלוב קורא לציבור להגיע מחר לכיכר החטופים לעצרת התמיכה במשפחות החטופים: "שלום, אני אנדריי קוזלוב ואני כבר בישראל, בבית, אבל חטופים רבים עדיין שם בעזה. ראיתי עצרות רבות שנערכו בשבתות וזה נתן לי הרבה תקווה. אני מבקש מכם לבוא ולתמוך במשפחות ובחטופים בכיכר החטופים גם בשבת הזו".מחר בשעה 20:00 בכיכר החטופים תתקיים עצרת התמיכה במשפחות החטופים בסימן יום האב.

17:30 - לוחם צה"ל נפצע באירוע דריסה ליד רמאללה; צה"ל פתח במרדף אחר הנהג, הנסיבות בבדיקה

נהג רכב פגע בלוחם צה"ל כבן 33 ליד הכפר רנתיס הסמוך לרמאללה. הוא פונה במצב בינוני-קל לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, משפחתו עודכנה. כוחות צה"ל פתחו במרדף אחר הרכב הפוגע, נסיבות האירוע בבדיקה.

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א שלמה לוי סיפר: "הפצוע שכב על הכביש כשהוא בהכרה מלאה וסובל מחבלות בגפיים. סיפרו לנו שהוא נפגע מרכב. הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבית החולים כשמצבו קל-בינוני".

16:00 - דיווח: ארה"ב תטיל סנקציות על ארגון "צו 9", שחסם כניסת משאיות סיוע הומניטרי לעזה

ארה"ב צפויה להטיל סנקציות על ארגון "צו 9", שפעיליו חסמו כניסת משאיות של סיוע הומניטרי לרצועת עזה, כך אמרו גורמים בממשל ביידן לסוכנות הידיעות רויטרס. לפי הדיווח, הסנקציות יתמקדו בפעילי הארגון שחסמו, הטרידו ופגעו בשיירות הסיוע. לידיעה המלאה.

15:34 - אחרי המטח הכבד: צה"ל פתח בגל תקיפות בדרום לבנון

מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מוקדם יותר היום תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים אל עדייסא וכפר כילא שבדרום לבנון.

בנוסף, דובר צה"ל עדכן כי במטח האחרון לקריית שמונה וכפר סאלד זוהו כ-35 שיגורים, חלקם יורטו אך אין נפגעים. כתוצאה מהשיגורים, פרצה שריפה במרחב כפר סאלד. צה"ל תקף בירי ארטילרי את מקורות הירי.

15:22 - פעם נוספת: ממשל ביידן שוקל לפרק את המזח הצף ברצועת עזה

גורם אמריקני רשמי אומר לרשת אל-ערבייה כי בממשל ביידן שוקלים לפרק שוב, בשנית, את המזח הצף ברצועת עזה, בעקבות ים סוער וגלי. עוד נמסר כי זה עשוי להתרחש כבר היום

14:30 - תיעוד ממעברי קירות ששימשו את מחבלי חמאס בתוך בתי מגורים ברפיח

דובר צה"ל פרסם סרטונים ותמונות של לחימת צוות הקרב של חטיבת הנח"ל במרחב רפיח, בהובלת אוגדה 162, שבהם ניתן לראות מעברים בקירות בתי מגורים שיצרו מחבלי החמאס, על מנת לעבור בין בתי מגורים בשכונות צפופות.

פירים ומעברים בין קירות שאותרו בתוך בתים בעזה (צילום: דובר צה"ל)
פירים ומעברים בין קירות שאותרו בתוך בתים במבני מגורים במרחב רפיח | צילום: דובר צה"ל

הלוחמים מחסלים מחבלים חמושים, מאתרים פירים ואמצעי לחימה רבים במרחב, ביניהם רובי קלצ'ניקוב, מחסניות, ווסטים, טילים, מטענים ורימונים, נמסר מדובר צה"ל.

בנוסף, בהכוונת מכלול האש החטיבתי, מטוס קרב של חיל האוויר תקף מבנה ממולכד. לאחר התקיפה, זוהו פיצוצי משנה רבים המעידים על הימצאות אמל"ח רב במבנה.

14:03 - גלנט נגד צרפת: הוכיחה עוינות ואיבה נגדנו

שר הביטחון יואב גלנט התייחס לדברי נשיא צרפת מקרון אתמול בפסגת ה-G7 על הקמת מנגנון משולש (ארה"ב-צרפת-ישראל) להסדרת גבול הצפון: "בשעה שמדינת ישראל נלחמת במלחמה הצודקת ביותר בתולדותיה, צרפת הוכיחה עוינות ואיבה נגדנו, תוך התעלמות בוטה ממעשי הזוועה שביצעו מחבלי החמאס נגד ילדים ונשים - רק בשל היותם יהודים. לא נהיה שותפים לוועדה להסדרת המצב הביטחוני בגבול הצפון אם צרפת תיקח בה חלק".

13:30 - בתוך 72 שעות: צה"ל הפיל בשמי הצפון 11 כטב"מים של חיזבאללה

צה"ל חושף תיעוד מפעילות הגנת השמיים של חיל האוויר - שכולל יירוטים של 11 מתוך 16 כלי הטיס העוינים שחיזבאללה שיגר לצפון. היירוטים המוצלחים בוצעו באמצעות מערכות ההגנה האווירית ומטוסי קרב: "חיל האוויר פועל לסיכול כל מתווה טרור, כחלק ממשימת הגנת שמי המדינה, באמצעות מטוסי קרב, מערכות ההגנה האווירית ומערך הבקרה, וממשיך לפעול למען ההגנה על גבולות ישראל 24/7".

12:30 - מפקד פיקוד הדרום בהערכת מצב ברפיח: "נתקדם עד שנשיג את מטרותינו"

אלוף ירון פינקלמן קיים השבוע הערכת מצב ברפיח עם מפקד אוגדה 162 תת-אלוף איציק כהן ומפקדים נוספים. פינקלמן שיבח את הלוחמים בשטח ואמר: "התוכנית קדימה ברורה, עם איכות הכוחות ואיכות המפקדים שיש פה, אנחנו ממשיכים להתקדם עד שנשיג את המטרות שלנו, אתם מביאים אותן - בהצלחות רבות, בהשתנות, בלמידה, בדוגמה אישית ובנחישות"

11:22 - גל שרפות באצבע הגליל, מסתמן - מטח כבד של עשרות שיגורים מלבנון

מד"א עדכן כי בשלב זה לא התקבלו קריאות על נפגעים. המשטרה מטפלת במספר זירות נפילה בסביבת העיר, נזק נגרם לרכוש.

מפקד פיקוד הדרום, אלוף ירון פינקלמן ברפיח (צילום: דובר צה"ל)
מפקד פיקוד הדרום אלוף ירון פינקלמן בהערכת מצב ברפיח | צילום: דובר צה"ל
שרפה בקיבוץ כפר סאלד (צילום: קיבוץ כפר סאלד)
שרפה בקיבוץ כפר סאלד בעקבות הירי מלבנון | צילום: קיבוץ כפר סאלד
שרפה בקיבוץ כפר סאלד (צילום: קיבוץ כפר סאלד)
שרפה בקיבוץ כפר סאלד | צילום: קיבוץ כפר סאלד

10:36 - כלי טיס של חיל האוויר נפל בעמק יזרעאל, צה"ל: "תקלה טכנית, הוא נאסף ולא דלף מידע"

10:32 - הירי למטולה: 6 טילי נ"ט שנורו למרחב גרמו לנזק רב

בתום סריקות התבררו הנזקים - שני בתים פרטיים ורכב נפגעו משיגורי שישה טילי נ"ט. 

08:45 - הירי לצפון נמשך - שיבושי חשמל במטולה בעקבות מספר שיגורי נ"ט למרחב

לפני זמן קצר זוהו מספר שיגורי נ"ט למטולה שבאצבע הגליל. כתוצאה מכך נגרמו שיבושי חשמל במרחב. לא ידוע על נפגעים.

06:31 - אזעקות בגליל העליון: שיגור נפל בקריית שמונה, 2 טילי נ"ט פגעו באביבים - אין נפגעים

הירי לצפון התחדש עם אזעקה בקריית שמונה. שיגור אחד זוהה מלבנון - ובמקביל 2 טילי פגעו במרחב אביבים. לא היו נפגעים, אך שרפה פרצה באביבים בעקבות הפגיעה.

05:02 - מצבא ארה"ב נמסר כי כוחותיו השמידו בים סוף שתי ספינות סיור, כלי שיט בלתי-מאויש ורחפן של החות'ים

02:29 - דיווחים פלסטיניים: צה"ל תוקף במרכז רצועת עזה

23:58 - בלבנון מדווחים על תקיפה ישראלית חריגה באזור צור, המטרה ככל הנראה - בכיר חיזבאללה: "טיל שוגר מהים"

בערוץ אל-מנאר של חיזבאללה דיווחו על תקיפה בג'נאתא - כ-20 ק"מ מהגבול עם ישראל. לפי הדיווחים במדינה, התקיפה כוונה לבניין של שלוש קומות שחיזבאללה שכר, ונטען כי אזרחית לבנונית נהרגה כתוצאה ממנה. ערוץ אל-חדת' הסעודי דיווח כי התקיפה בוצעה באמצעות טיל ששוגר מכיוון הים.
 
 
תקיפה באזור צור שבלבנון
מקום התקיפה באזור צור שבלבנון

20:00 - אזעקות הופעלו במקביל בשדרות ועוטף עזה ובגבול לבנון

אזעקות הופעלו בשדרות, איבים, ניר עם, מפלסים, בית שקמה, משען, זיקים, כרמיה, נתיב העשרה ובאזור התעשייה הדרומי של אשקלון בשל ירי רקטות וטילים. במקביל, הופעלו אזעקות באלקוש, נטועה, פסוטה, אבירים, כפר ורדים, מעלות תרשיחא, חוסן, מעונה, הילה ומעיליא שבגליל העליון, בשל חשד לחדירת כלי טיס עוין.

19:50 - הרמטכ"ל: "אין לנו את הזכות לשקול האם להתגייס או לא. זה נכון מקצועית, וזה נכון ערכית"

הרמטכ"ל לבוגרי קורס פיקוד ומטה 'אלון': "אתם התייצבתם למלא את חלקכם בהגנה על המדינה ללא שאלות וללא תנאים. אין לנו את הזכות לשקול האם להתגייס או לא. צבא העם רלוונטי מתמיד – זה נכון מקצועית, וזה נכון ערכית".

19:46 - שני חיילי צה"ל נפצעו בינוני וקל מפגיעת נ"ט בצפון הארץ

 לפי הודעת דובר צה"ל, כתוצאה מפגיעת שיגור נ"ט במרחב בצפון הארץ, נפגעו שני חיילי צה"ל באורח בינוני וקל. החיילים שנפצעו פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים, משפחותיהם עודכנו.

19:19 - צה"ל: שני מחבלים בכירים חוסלו במבצע בג'נין

בהודעת דובר צה"ל נאמר כי בשיתוף עם שב"כ ומג"ב הושלם בפעם השנייה השבוע מבצע לסיכול טרור במרחב ג'נין. המבצע ארך 13 שעות, ובמסגרתו לוחמי דובדבן, סיירת חרוב ומג"ב עצרו מספר חשודים וניהלו חילופי אש עם חמושים. כוחות הנדסיים חשפו צירים שבהם הוטמנו מטענים.

לוחמי יחידת דובדבן ביצעו נוהל "סיר לחץ" על מבנה שבו שהו שני מבוקשים בכירים. בתום חילופי אש שכללו ירי של טילי כתף לעבר המבנה, שני המבוקשים חוסלו ונמצאו שני נשקים על גופותיהם. לוחם צה"ל נפצע קל.

18:18 - גורם מדיני בכיר: תשובת חמאס - תשובה שלילית מוחלטת למתווה של ביידן

גורם מדיני בכיר על תשובת חמאס: "ישראל והמתווכות מיישרות קו בצורה מובהקת, שברור שהמתווה כפי שחמאס הביא אותו הוא בעצם תשובה שלילית מוחלטת למתווה של ביידן. לא מדובר בשינויים מינוריים כפי שחמאס מציג - אלא בשינויים מהותיים ויסודיים בהסכם, שלא מאפשרים לצדדים להתקדם לעבר עסקה. מדובר בעשרות רבות של סעיפים ששונו".