הממשלה תקיים מחר (ראשון) דיון בסוגיית העלייה להר הבית, ותצטרך לקבל החלטות, על רקע ההתרעות הגוברות לפיגועים ביהודה ושומרון ותקופת רמדאן, שתחל בעוד כ-3 שבועות.

שרים בממשלה מתחו ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שנמנע מלקבל החלטות בנושא עד כה: "יש חוסר קשב מצד ראש הממשלה וגם בקבינט כבר שבועות עולה סוגיית יו"ש ואין החלטות. זה הופך מסוכן. אנחנו נכנסים לא טוב לתקופת רמדאן, זה דרמטי".

עוד תקפו השרים את נתניהו: "יש תחושה שבן גביר לקח את רה"מ בן ערובה. התוצאה של זה חמורה, פוטנציאל הפרובוקציות שקשורות להר הבית גדול ומדאיג. נראה שבן גביר וחמאס, כל אחד מהאינטרס שלו, רוצים להדליק הכול".

איתמר בן גביר, בנימין נתניהו (צילום: פלאש 90)
איתמר בן גביר, בנימין נתניהו | צילום: פלאש 90

אמש חשפנו ב"אולפן שישי" כי ממסמכים שנמצאו בח'אן יונס, מהפורומים המצומצמים ביוצר של חמאס, עולה כי לצד הרצון למנוע את הליך הנורמליזציה של ישראל וסעודיה, אחת מהסיבות המרכזיות ליציאה לפעולה ב-7 באוקטובר הייתה "הפגיעה המתמשכת של בכירים בישראל בדברים הקדושים ביותר לאיסלאם".

במסמכים יש אזכורים ישירים לעלייתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר להר הבית כשר בממשלה, אמירותיו על תפילות היהודים במקום והחמרת תנאי האסירים בבתי הכלא.