מבצע "עלות השחר": מעט אחרי השעה 18:00 התקבל דיווח על נפילה בחניית רכבים באשקלון – ללא נפגעים. מוקדם יותר היום (שבת) שוחחנו עם שניים מתושבי העיר, שסיפרו על החרדה בעת הנפילה ועל השעות הקשות תחת אזעקות ומטחי טילים.

"שבת קשה ביותר, כל היום אזעקות. קמים, ישנים, קמים. באזעקה האחרונה הרגשנו בום שזעזע את הבניין", מספר ל-N12 יצחק, תושב אשקלון. "אין לנו ממ"דים, אנחנו עומדים בתוך חדר המדרגות, וכשהבום חזק מאוד - אתה מרגיש את הברזלים שאתה נשען עליהם מזדעזעים. הרגשנו שזה פגיעה מעל הבית או נפילה".

מבצע עלות השחר: רגע נפילת הרקטה באשקלון (צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
רגע הנפילה באשקלון | צילום: סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

יצחק מספר כי כבר היו בעבר נפילות באותו האזור, ומצביע לעבר וילה ובניין מגורים שנפגעו מטילים במהלך מבצע "שומר החומות" בשנה שעברה.

עדי, גם היא תושבת אשקלון, סיפרה ל-N12 כי הגיעה לאזור משום שחשבה ששם יהיה בטוח יותר: "אני גרה קצת במרחק מכאן, אחי אמר לי לבוא כי כאן יותר בטוח, יש חדר מדרגות, ולנו אין ממ"ד".

"ישבנו בסלון - והיה בום. אני קפצתי ואמרתי לו לרוץ מיד. צרחתי, ואני עדיין עם פעימות לב ודופק חזק. נורא קשה לי, אני לא מעכלת את זה – זה היה בום רציני מאוד", היא משחזרת את רגעי הפחד.

המשטרה מסרה כי "כוחות המשטרה הוזעקו בעיר אשקלון בעקבות דיווח על נפילת פריט רקטי ברחוב. לא דווח על נפגעים, אך נגרם נזק". חבלני משטרת ישראל טיפלו בפריט במטרה להסירו בבטחה מהמקום.