דובר צה"ל עדכן הבוקר (שישי) על ניסיון פיגוע סמוך לבית אל. על פי הדיווח, תצפיות צה"ל זיהו חשוד שהשליך בלוק על רכב, ולאחר מכן ניסה לפתוח את דלתותיו. כוח צה"ל שהיה בנקודה פתח בנוהל מעצר חשוד, ירה בו וניטרל אותו - והוא הועבר לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. בחיפוש בכליו לאחר המעצר נמצאו סכין ובקבוק חומצה.

רכב ישראלי שנפגע מחוץ לבית אל
רכב ישראלי שנפגע מחוץ לבית אל
תיעוד מניסיון הפיגוע בבית אל
תיעוד מניסיון הפיגוע בבית אל

במקביל, כוחות הביטחון פועלים הבוקר במחנה הפליטים ג'נין ובסביבתו. במקום מתנהלים חילופי אש כבדים - וכוחות צה"ל מכתרים בית במקום. במקביל, דווח על חילופי אש גם בכפר ברוכין, סמוך לג'נין. כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים על 11 פצועים, בהם אנוש. אחד מהפצועים לפי הפלסטינים הוא אחיו של המחבל המורשע זכריא זביידי.

חילופי אש בג'נין
חילופי אש בג'נין

כוחות הביטחון הטילו כתר על בית של מבוקש - שבמהלכו נתקלו בהתנגדות שכללה ירי כבד מחמושים. בחילופי האש נפצעו 11 פלסטינים שפונו לבית החולים בג'נין. לפי דיווח אחד ישנו הרוג פלסטיני.

כוחות צה"ל פועלים הבוקר גם בנקודה שבה נהרגה השבוע עיתונאית אל-ג'זירה, שירין אבו עאקלה. היום תיערך הלווייתה בירושלים, ומסע ההלווייה ייצא משכונת בית חנינא בעיר. 

בנוסף למעצרים שמבצעים כוחות הביטחון החל משעות הבוקר, מטרת הפעולה במחנה הפליטים ג'נין היא הכנסת כוחות לנקודה שבה נהרגה אבו עאקלה. הכוונה היא לערוך שיחזור מצולם של התקרית - מתוך מטרה לנסות ולהבין מי אחראי לירי שהביא למותה.

אתמול דיווחנו במהדורה המרכזית כי בישראל עדיין לא יודעים מי אחראי לירי שפגע באבו עאקלה. בצה"ל בודקים את האפשרות שחייל ישראלי ירה את הכדור שפגע בעיתונאית אל-ג'זירה, ואומרים שאם קיימת אפשרות שהיא נורתה מאש ישראלית - מדובר באש שנורתה במסגרת פעילות הכוחות במקום באותו בוקר.