אחרי חודשיים - השקט בדרום הופר: אזעקה נשמעה הלילה (בין שישי לשבת) באשקלון ובעוטף עזה. בדובר צה"ל עדכנו כי הופעלה התרעה על ירי רקטות וטילים במרחב העיר אשקלון ובעוטף עזה, וכי זוהה שיגור אחד שבהמשך יורט בידי לוחמי ההגנה האווירית.

האזעקה נשמעה ביישובים זיקים, כרמיה, נתיב העשרה, מבקיעים, ובאזור תעשייה הדרומי אשקלון. בעזה דיווחו על ירי של 2 רקטות לאזור הדרום, אך בצה"ל עדכנו כי זוהה שיגור אחד. לא דווח על נפגעים בעקבות הירי. 

בתגובה על הירי צה"ל תקף הבוקר ברצועה. ברשתות החברתיות הפלסטיניות דיווחו על קולות פיצוצים שנשמעו ברצועת עזה בעקבות 'תקיפה ישראלית'. בין האתרים שהופצצו על פי הפלסטינים - בסיס חמאס "סלאח א-דין" ושכונת זיתון שממזרח לעזה.

דובר צה"ל אישר שמטוסי קרב וכלי טיס של חיל האוויר תקפו ברצועת עזה סדנאות לייצור אמצעי לחימה ושלוש עמדות צבאיות של חמאס. אחת המטרות שהופצצו הבוקר היא עמדת חמאס שהוקמה לפני כחודש, מרחק מטרים ספורים מגדר המערכת של היישוב נתיב העשרה.
 
העמדה, שהוקמה בדיוק שנה לאחר מבצע "שומר החומות", עוררה זעם וחרדה גדולים בקרב התושבים. מדובר ביישוב שרגיל לספוג לא מעט ירי פצמ"רים, קליעי מקלעים וטילי נ"ט, והתושבים הביעו את חששם כי כעת האיום הפך להיות אפילו קרוב יותר. "אנחנו מבועתים, בהיסטריה", אמר אחד התושבים ל-N12 לפני כחודש. "זה ממש שני מטר מהבתים שלנו, זה פשוט הזוי. איך נתנו לחמאס להקים עמדה על הראש שלנו?"

עמדת חמאס לפני ואחרי תקיפת צה"ל (צילום: אמנון זיו)
עמדת חמאס - לפני ואחרי תקיפת צה"ל | צילום: אמנון זיו

אתמול דיווחו הפלסטינים כי בלון תצפית של צה"ל נפל בשטח הרצועה, וכי כוחות צה"ל ירו במטרה להרחיק פלסטינים שהתקרבו למקום הנפילה. בצה"ל אישרו כי אכן בלון התצפית נפל וכי הופעלה בשטח פתוח וביישומון פיקוד העורף. עוד מסרו בצה"ל כי אין חשש לדליפת מידע מהבלון שניתק והוסיפו כי "האירוע יתוחקר".

אירוע הירי הלילה פגע בשקט היחסי ששרר בדרום בחודשיים האחרונים. לפני כחודשיים אזעקות צבע אדום הופעלו בשדרות, בעין השלושה ובכיסופים, באיבים ובניר עם בעקבות ירי רקטה ונק"ל מהרצועה. בעקבות האירועים לפני כחודשיים צה"ל תקף ברצועה והשמיד סדנה לייצור אמצעי לחימה של חמאס.