כבוד אחרון: במשטרה החליטו אמש (שבת) להעלות את רס"ב נעם רז ז"ל שנהרג בחילופי האש בכפר בורקין הסמוך לג'נין לדרגת רב-נגד, שנחשבת לגבוהה ביותר בדרגת הנגדים. הלוויתו תיערך היום בשעה 11:00 בהר הרצל. 

המפכ"ל, רב ניצב יעקב שבתאי, אמר עם ההחלטה: "הוא השתייך לקבוצה קטנה וייחודית של שוטרים ולוחמים ששמו את טובת המדינה וביטחון אזרחיה בראש מעייניהם.הוא הקדיש את חייו למען חבריו ביחידה ולמען המשטרה והמדינה. בימ"מ הוא יזכר תמיד כלוחם שנרתם לכל משימה, לוחם מלא צניעות וענווה שמשרת מתוך ערכי הציונות ואהבת המדינה". עוד הוסיף: "הערכים שהובילו את נעם בחייו, יהיו מונצחים במותו ולאורם נחנך את לוחמינו ושוטרינו במשטרת ישראל. יהי זכרו ברוך".

חברו ליחידה (שנותר בעילום שם), ספד לו במכתב: "כדור אחד פילח את החזה וגדע 47 שנות חיים. נעם אהוב,  19 שנה אני מכיר אותך, משרת איתך באותה יחידה. נעם, בטוח שתהיה תמיד גם למעלה, עם החיוך הנצחי . זוכר בשבתות איך המשפחה מגיעה בהרכב מלא וכל הילדים מרגישים ביחידה כמו בצימר ענק משחקים ומשתוללים וכולכם עם חולצות לבנות". 

עוד המשיך החבר וכתב: "כמה שמחת שנולדה לך הבת אחרי 5 בנים ואיך ברקו עינך כשסיפרת לי על מטע הזיתים שגידלת וטיפחת במו ידך. נועם אח יקר, אתה תחסר לי בחדר אוכל, תחסר לי בשבתות, תחסר לי ביחידה, תחסר לי בנשמה".

לדבריו, כשהותר לפרסום דבר נפילתו של נעם, הוא הרגיש "בעיטה בלב". "אמרתי תהיה חזק נועם יקירי, המסוק כבר בדרך ואתה תשרוד כי אתה מזן אחר. רבים מאוד חייבים לך את חייהם. אוהב אותך אח יקר. נח על משכבך בשלום". 

לוחם הימ"מ רס"ב נעם רז ז"ל נהרג בחילופי האש שהתפתחו בשעות הבוקר של יום שישי במהלך כתר שהוטל על בית של מבוקש בג'נין. רז נפצע קשה במהלך חילופי האש שנמשכו שעות ארוכות וכללו ירי מסיבי לעבר כוחות הביטחון. רז ז"ל, מהיישוב קידה, התגייס ליחידת הימ"מ בשנת 1999 ושימש במשך כ-23 שנים ביחידה כלוחם, פרמדיק, פורץ וצלף. הוא הותיר אחריו אישה ו-6 ילדים. רז ז"ל השתתף במאות מבצעים לסיכול טרור, סיכן את עצמו והציל חיים.