ערב ליל הסדר ויום שישי השני של רמדאן נפתחו היום (שישי) לפנות בוקר במהומות אלימות בהר-הבית בירושלים. מאות צעירים ערבים יידו אבנים לעבר הכותל ולעבר כוחות הביטחון, ירו זיקוקי דינור וקראו קריאות לאומניות. בסיום התפילה כוחות משטרה ומג"ב פרצו אל תוך המסגד והחלו לפזר את ההמונים. יותר מ-300 משתתפים נעצרו ועשרות נפצעו וטופלו על ידי הסהר האדום. לאחר המהומות הללו, הגיע ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) להר-הבית ונכנס פנימה ללא תיאום מוקדם עם המשטרה, כנדרש מחבר כנסת.

בתיעוד מהאירוע נראה ח"כ טיבי דוחף את לוחמי מג"ב שנמצאים במקום וצועק לעבר אחד מהם "עוף מפה". אחד השוטרים עונה לו: "תעיף את הידיים שלך", בעוד שוטר ותיק ומנוסה מפריד בין הצדדים ואומר ללוחמים: "עופו הצידה, אף אחד לא מתקרב" והבטיח לטיבי: "אני אטפל בזה", כשברקע השוטרים נראים מעכבים צעיר ערבי.

בסרטון אחר נראה שוטר מסביר לו שהוא צריך לבקש אישור מקצין הכנסת 24 שעות קודם להגעתו. טיבי עונה לו: "היום זה היום השני של שישי רמדאן, אני תמיד מגיע יחד עם האנשים להתפלל. אני מוסלמי, אני לא איתמר בן גביר. הוא בא כדי לעשות פרובוקציות, אני בא כדי להתפלל עם העם שלי".

‏ח"כ איתמר בן-גביר (עוצמה יהודית), שהגיע בעצמו להר-הבית עם פתיחת חודש רמדאן לאחר שקיבל את אישור המשטרה, פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה להעמיד לדין את ח"כ טיבי בעקבות המקרה. ח"כ בן-גביר אמר: "רואים בבירור כי אחמד טיבי תוקף שוטרים ומקומו לשבת בכלא. אני קורא למפקד מג"ב להשעות לאלתר את הקצין שהגן על טיבי, במקום על הלוחמים שבאחריותו. צריך להפסיק עם אובדן השליטה והמשילות".

מלשכת ח''כ טיבי נמסר: "ח''כ אחמד טיבי הוא ערבי מוסלמי שהגיע למסגד ביום שישי בחודש רמדאן. הבקשה ממנו לתיאום מראש היא הזויה. אין מקום להשוואה בינו לבין חברי כנסת יהודים פשיסטים, שמגיעים להתסיס במצב עדין ורגיש בשגרה. מוקדם יותר היום, עם הגעתו של ח''כ טיבי חבורת המגבניקים בלמה אותו פיסית ובניגוד לחוק עוד בכביש הראשי. כשהמפקד שלהם אמר לח''כ טיבי: זאת פקודה, וגם אם היא לא חוקית אני אמלא אותה ולא ניתן לך לעבור. בהמשך, הם כיסחו בברוטאליות צעיר שצעק לעברם. בריונות לשמה. עשרות אלפי מתפללים התפזרו בשקט כי לא היו שוטרים. נוכחות השוטרים במסגד ובבאב אלעמוד יוצרת חיכוך ורק מגבירה את האלימות".

בסמוך לתקרית, השר לביטחון הפנים עמר בר-לב פרסם הודעה שמתייחסת למתיחות באזור: "סיימתי לפני שעה קלה הערכת מצב עם מפכ"ל המשטרה וראש השב"כ, שהתקיימה בנקודת המשטרה בכותל. אני שב ומבהיר, כי בכוונתנו לפעול למען חופש פולחן בכותל המערבי ובהר הבית. השוטרים במקום פעלו במהלך הבוקר באין ברירה ולאחר שהיה ברור שאם לא יפעלו - לא תתאפשר התפילה של עשרות אלפי מוסלמים שהסתיימה בצורה שקטה".

עוד אמר בר-לב: "אנו נמצאים בתקופה מורכבת מאוד, וחשוב לנו שעל אף הרגישות הגדולה, יוכלו מוסלמים להתפלל בהר הבית באין מפריע, בוודאי במהלך רמדאן, כמו גם יהודים בכותל המערבי. נמשיך לפעול כדי שיתאפשר חופש הפולחן על ההר, לצד החתירה להרגעת הרוחות".