"מזועזעים מהשיח ברשתות": נופר בן יפתח, אלמנתו של אורן בן יפתח ז"ל שנרצח בפיגוע באלעד במוצאי יום העצמאות, פרסמה אמש (שבת) פוסט בפייסבוק וביקשה מהציבור להימנע מהכפשות על כך שאורן הסיע את המחבלים לזירת הפיגוע. "עם ישראל, תחוסו עלינו בשעה קשה זו", כתבה. "תנו לנו בבקשה להתאבל בימי השבעה מבלי לעסוק בהתגוננות מפני התקפות מרושעות".

סיקור נרחב של הפיגוע באלעד ב-N12:

בהמשך לדבריה, נוספה גם תגובת משפחת בן יפתח. "אנו מזועזעים מהשיח ברשתות החברתיות ובתקשורת בניסיון המתועב לקשור את בננו אורן לפיגוע הנפשע שהוא בעצמו קורבן שלו", כתבה המשפחה בחשבון הפייסבוק של אורן. "אורן עבד כנהג הסעות ישר ותמים שעבד לפרנסתו. כמו שנהג מונית לא בודק מי עולה לו למונית, ככה לא נדרש ממנו לבדוק אישורי עבודה או שהייה, וזאת בניגוד לקבלן שמעסיק פועלים".

"אורן הסיע רב לשיעור תורה ועל כך אין מחלוקת", פירטה המשפחה. "על פי הנאמר בתקשורת, ייתכן שבסיום הנסיעה הזו התבקש להסיע פועלים לשיפוץ בית כנסת וכך עשה, רק מבלי לדעת כמובן שזו נסיעת המוות שלו. לפי הידוע לנו, עם הגיעו לבית הכנסת אורן נאבק כמו גיבור במרצחים המנוולים שתקפו אותו בגרזן וסכין וטבחו בו כמו בתקופות הכי אפלות בגולה של טבח יהודים".

"המשפחה כעת מתמקדת באבל הקשה שהוא מכה נוספת בסדרה של אסונות שפקדו את המשפחה בשנים האחרונות. כל מחשבותינו הם לסייע לאלמנה ול-6 הילדים להתמודד עם השבר הנורא. כולנו תקווה שהמחבלים הארורים ייתפסו ויוצאו להורג בדיוק באופן שהם סיימו את חייו של אורן".

הלוויתו של אורן בן יפתח, הנרצח בפיגוע באלעד (צילום: n12)
הלווייתו של אורן בן יפתח שנרצח בפיגוע באלעד | צילום: n12

בתוך כך, נקודת ההנחה של החוקרים היא שהמחבלים הכירו היטב את העיר וסביבתה והם עדיין נמצאים בשטח ישראל, כך פרסמנו אמש ב"חדשות סוף השבוע". כוחות גדולים בסיוע אמצעים טכנולוגיים מתקדמים ממשיכים במאמצים לעלות על עקבותיהם של המחבלים ולשים עליהם את ידם.

חקירת הפיגוע הרצחני העלתה כי שני המחבלים שרצחו את אורן בן יפתח ז"ל יצרו עמו קשר במוצאי יום העצמאות וביקשו ממנו שיסיע אותם לאלעד – זאת בטענה שהם עובדים בשיפוץ בית הכנסת ברחוב יהודה הנשיא. אורן, שלא ידע שהשניים חמושים בגרזן וסכין, נענה לבקשתם – וכשהגיעו סמוך לבית הכנסת, הפתיעו אותו והחלו לדקור אותו. בשלב זה ניסה אורן בשארית כוחותיו להילחם ואף הצליח לפצוע את אחד מהמחבלים, אך לבסוף הם גברו עליו והמשיכו במסע הרצח.