"לאט לאט נחשפים לעוד רבדים בחיים שלו מכל הסיפורים": משפחת אלחרר יושבת שבעה על רס"ן איתמר, שנהרג שלשום (רביעי) בתקרית הירי הדו-צדדי בבקעה והובא אתמול למנוחות. מח"ט גולני, ברק חירם, הגיע לשבעה ואמר בצאתו: "זו משפחה אצילית, משפחה שאוהבת את ארץ ישראל ושלחה את הבן שלה להגן על ארץ ישראל. באנו לחבק אותם בשעה הזו". גם מפקד אגוז ניחם את המשפחה, ומח"ט גולני ביקר גם את משפחת אהרון ששכלה את בנה אופק.

האסון ביחידת אגוז:

גיא אלחרר, אחיו של איתמר, שוחח עם N12 וסיפר: "הימים האחרונים הם חלום בלהות, בשורה קשה שמטלטלת את הנפש. לא האמנו שדבר כזה יקרה אצלנו בבית אבל לחיים יש תוכניות משלהם, אנחנו ננסה לאט לאט לקום ולחזור לחיים ולעשייה כמו שאיתמר היה רוצה שנעשה".

רב-סרן איתמר אלחרר, קצין צה"ל שנהרג באירוע הירי הד
רב-סרן איתמר אלחרר, קצין צה"ל שנהרג באירוע הירי הדו-צדדי

עוד סיפר: "איתמר שלנו הפרטי היה דמות, אדם מצחיק וכריזמטי, איש עשייה - אף פעם לא היה נח. בכל פעם היה מוצא איזה פרויקט לנו ולעצמו, תמיד בפעולה ובעשייה כדי לקדם ולשנות. ככה הוא כנראה גם היה בצבא עם הפקודים שלו. הוא תמיד עזר, לא משנה מה ביקשתי ממנו. אף פעם לא סירב".

"שכל אחד ייקח לעצמו משהו קטן מאיתמר"

על ביקורי התנחומים מצד הצבא אמר: "היינו עם מפקד הקומנדו, שמהסיפורים של איתמר אנחנו מכירים אותו טוב. הוא ליווה את איתמר לאורך כל הקריירה הצבאית שלו. הוא סיפר לנו על מה שקרה, זה אירוע טרגי לכל מי שלקח בו חלק. הוא חיבק אותנו וזה מאוד עוזר שיש מעטפת כזו שמחבקת. רואים שאיתמר היה בידיים טובות עם אנשים טובים בחברה טובה, הוא אהב להיות שם ואהבו אותו. בתוך ים העצב זה עושה טיפה נחת".

האח הוסיף מסר לציבור הרחב: "תודה לכולם, כל הזמן שולחים הודעות ותומכים ובאים לפה. רוצים להודות לעם ישראל על התמיכה". בדמעות הוסיף: "שכל אחד ייקח לעצמו משהו קטן מאיתמר - ויאמץ לעצמו. איתמר היה איש של נתינה ואהבה".

"אירוע חמור ביותר, לא קביל"

מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, אמר אמש בריאיון למהדורה המרכזית כי מדובר ב"אירוע חמור ביותר, לא קביל – שאסור לנו לקבל אותו ואנחנו צריכים לעשות ככל הניתן כדי שאירועים כאלה לא יישנו". לדבריו, בצה"ל "יהפכו כל אבן במטרה לנסות ולהבין את כל הדברים שגרמו לכשלים שהובילו לתוצאה הקשה ולתקן זאת".

אלוף יהודה פוקס התייחס לשאלה אם האסון הכבד קשור בשינוי הוראות הפתיחה באש נגד גורמים עבריינים, והשיב כי הוא סבור שאין כל קשר לעניין. "מפקדים מתמודדים עם אתגרים מאוד גדולים, ואנו מצפים מהם לעשות תרגילים ומבצעים במזג אוויר קשה, בחושך, בערפל – ויש להם מספיק כלים כדי להתמודד גם עם האירועים שהיו שם בלילה".