פרשת הקצין שצילם חיילות: אחרי שהרמטכ"ל אביב כוכבי הודיע כי הוא פועל להדחתו של סא"ל דן שרוני, יועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, תת אלוף אלה שדו-שכטמן, שנכנסה הבוקר (חמישי) לתפקידה, התייחסה לפרשה בריאיון מיוחד ל"מהדורה המרכזית": "אנחנו בקשר עם הנפגעות – מדובר באירוע קשה וחמור מאוד".

"האירוע הוא אירוע באמת מאוד קשה וחמור מאוד, אנחנו נמצאים בשלב של חקירה ויש עדיין פרטים חסויים", אמרה. "כל חיילת שנפגעה היא מגיעה אלינו לטיפול במהו"ת, חלקם טיפולים יזומים שלנו. יש הערכה לכמה בנות נפגעו, אך לא אוכל להגיד זאת כי זה עדיין בחקירה. כל אחת שעולה בחקירה, אנחנו יוצרים איתה קשר, מעדכנים אותה ומזמינים אותה אלינו. אנחנו מלווים אותן ונותנים להן ייעוץ מהבחינה המשפטית ועד הבחינה הנפשית".

תא"ל אלה שדו שכטמן (צילום: החדשות 12)
תא"ל אלה שדו-שכטמן | צילום: החדשות 12

"אנחנו יכולים להבין את החיילות האלה, הצבא מעודד היום את הבנות לבוא ולספר", אמרה תת-אלוף שדו-שכטמן בהתייחסות לפרסום במהדורה על עדויות החיילות בבה"ד 6. "יש מפקדים, גם במקום שזה קרה, שמיד התערבו ונתנו את כל התמיכה כדי לחזק את האמון ולהחזיר להן את הביטחון. האירוע חמור וחריג מאוד – אנחנו נותנים להן את כל מה שהן צריכות".

"קודם כל אני חושבת שאנחנו כצבא יש לנו חוזה לא כתוב עם ההורים – שאנחנו שומרים על הילדים שלהם ומאפשרים להם סביבה מכבדת ומאפשרת, זו גם המדיניות של הרמטכ"ל", הסבירה. "המדיניות מאוד ברורה – אפס סובלנות. הגורמים שלנו בהחלט בקשר ישיר עם הנפגעות".

היא הוסיפה כי הנפגעות בפרשה מספרות על תחושות קשות. "הן מספרות על תחושת הבגידה, על התחושה שהוא שימש להן כדמות אב ותחושה שבסוף הוא בגד בהן" תיארה. הכול תחת חקירה – אבל הרמטכ"ל כבר פרסם שהוא פועל להדחתו. זה יום חשוב וסמבולי כי הוא יום המאבק לאלימות נגד נשים. אני מזמינה כל משרת או משרתת שנפגעו לפנות אלינו, אנחנו זמינים 24 שעות".