בסוריה דיווחו הלילה (בין שלישי לרביעי) על תקיפה של חיל האוויר הישראלי באזור העיר חומס. על פי הדיווחים בטלוויזיה הממלכתית במדינה, מלבד נזק רב שנגרם, שני אזרחים נהרגו, ואזרח ושישה חיילים נפצעו. טיל נ"מ ששיגרו הסורים והחטיא את המטוסים, חצה - והתפוצץ עשרות ק"מ מול הים של חיפה.

הטלוויזיה הסורית על התקיפה בחומס
תיעוד מהטלוויזיה הסורית: דיווח על תקיפה ישראלית בחומס

על פי סוכנות הידיעות הרשמית במדינה, ישראל תקפה משלוח נשק שיועד לחיזבאללה בנוסף לסוללות נ"מ, ומערכות ההגנה האווירית הופעלו ויירטו חלק מהטילים. "ההגנה האווירית הסורית התמודדה עם עלות השחר עם תוקפנות אווירית ישראלית במרכז המדינה", ציינו בסוכנות הידיעות.

בצבא סוריה דיווחו כי סביב השעה 1:26 לפנות בוקר, ישראל ביצעה תקיפה אווירית באמצעות טילים מצפון-מזרח לביירות, טילים שכוונו לכמה מקומות באזור מרכז סוריה. "מערכות הנ"מ הסוריות שלנו התעמתו עם טילי התוקפנות והפילו את רובם", טען גורם בצבא הסורי. 

אחד הטילים ששיגר הצבא הסורי החטיא את המטוסים, חצה לשטח הימי בגובה רב והתפוצץ מעל הים מול חופי חיפה. רסיסיו נפלו לים ולא גרמו לנזק. מערך ההגנה האווירית של צה"ל עקב אחרי הטיל אך החליט לא ליירטו משום שלא סיכן אזרחים. לטיל, מדגם SA-5, יש מערכת השמדה עצמית בגובה רב. דובר צה"ל סירב להתייחס לפרטים.

בשבוע שעבר דווח בסוריה כי ישראל תקפה "בניין ריק" מדרום לבירה דמשק. על פי הדיווחים בסוכנות הידיעות הרשמית במדינה, ישראל שיגרה שני טילים ואחד מהם יורט. לא דווח על נפגעים בתקיפה. על פי הדיווחים התקיפה הלילה מצטרפת לשורת התקפות ישראליות נגד מטרות בסוריה בחודש האחרון.

ישראל, כך טוענים בכלי תקשורת בסוריה ובמקומות נוספים, תקפה באזור סוריה לפחות 9 פעמים בחודש האחרון. בין המטרות שהותקפו - מחסן טילים אירני בחומס ששימש כמפעל לייצור נשק וטילים מדויקים, מערכות הגנה אירניות שיועדו לארגון הטרור חיזבאללה, ומשלוחי נשק של החיזבאללה.