"הרכב הגיע במהירות והעיף את הלוחם שלי": שעות אחרי פיגוע הדריסה שאירע הלילה (חמישי) סמוך למעבר קלנדיה, שבו נפצע קשה לוחם מג"ב סמל שני אוסקר - מפקדת הכוח מפקד עמית יעקב התראיינה ל"מהדורה ראשונה" ושחזרה את האירוע. "ביצענו פעילות אזיקה לאחר שבוצע ירי לעבר המחבל על ידי השוטרים מהגדוד ונטרלנו", סיפרה קצינת המבצעים של מג"ב.

"הכוח היה בפעילות מבצעית באזור של הריסת מבנים בלתי חוקיים. נכנסו בכמות גדולה יחסית של צוותים. שמעתי יריות ודיווח בקשר של מפקד שנמצא בסמוך לשוטר שנפצע. רצתי ישירות אל הלוחם שלי, זיהיתי שהוא פצוע וחבול בראשו. התחלתי לטפל בו ראשונית, הגיעו חובשים מהפלוגה שלי והם התחילו לבצע פעולות נוספות, חבישה ופתיחת וריד", אמרה יעקב.

אוסקר וסיליחין, לוחם מג"ב שנפצע  קשה בדריסה
אוסקר וסיליחין, לוחם מג"ב שנפצע קשה

"הרכב הגיע במהירות לכיוון הלוחמים והשוטרים שעמדו בסמוך לרכבים. הוא פשוט העיף את הלוחם שלי כמה מטרים מאזור הנקודה שהוא עמד והוא נחבל קשה. לאחר הטיפול הראשוני שקיבל, הבאנו את מד"א למקום בסיוע של כוחות הצלה ופינינו את הבחור שלנו החוצה", הוסיפה הקצינה.

שעות אחרי האירוע, דווח בתקשורת הפלסטינית כי מבצע הפיגוע הוא תושב קלקיליה בן 22 בשם סלאח נזאלמהחקירה בשב"כ עלה כי נזאל תכנן את הפיגוע במשך זמן רב וניסה לבצעו במשך שלושה ימים.  

סאלח נאזל, המחבל שביצע את הפיגוע במחסום קלנדיה
סאלח נאזל, המחבל שביצע את הפיגוע

בשעות הלילה המחבל האיץ לכיוון לוחמי משמר הגבול ששהו סמוך ל"כיכר המושבעים" כחלק מפעילות מבצעית, דרס את סמל שני וסילחין וגרם לפציעתו. הלוחמים ביצעו ירי חי לכיוון הרכב ונזאל נלכד לאחר שפגע בקיר. הוא הועבר לחקירת שב"כ לאחר תחקור ראשוני ובהמשך פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם במצב קשה, עם חבלת ראש ובהכרה מלאה.

בשעות הלילה קיים מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן הערכת מצב בסמוך לזירת הפיגוע, שבסיומה אמר למפקדים: "הפיגוע הזה מהווה תזכורת נוספת לאיומים הקיימים בכל פעילות מבצעית ובכל תא שטח שבו אנו פועלים. הדריכות המבצעית והתגובה המהירה והנחושה שלנו היא המפתח לנטרל כל איום באופן מיידי ולמנוע פגיעה בחיי אדם".

פיגוע דריסה סמוך למחסום קלנדיה (צילום: דוברות המשטרה)
פיגוע דריסה סמוך למעבר קלנדיה | צילום: דוברות המשטרה

מפקד מחוז ירושלים שיבח את התנהלות הכוחות וציין: "גם במקרה הזה, התגובה המהירה והפריסה המבצעית של הלוחמים בשטח מנעה פגיעה בלוחמים נוספים והובילה לסיום מהיר של האירוע ולנטרול המחבל. עלינו להמשיך לפעול בנחישות מול כל ניסיון לפגוע בכוחותינו או בחייהם של אזרחי ישראל".