"הרגשתי פחד גדול": הבוקר (רביעי) קצת לפני השעה 11:00 התרחש אירוע זריקת אבנים לעבר אוטובוס קו 149 מענתות לעבר פסגת זאב של חברת אגד תעבורה, במהלכו דווח על אזרחית נפגעת חרדה. לאורך השנים, צומת חיזמה צבר שם כמוקד לאירועי פח"ע וזריקת אבנים על רכבים ישראלים. האירוע שהתרחש הבוקר אינו חריג, על פי דוברות בנימין, עד כה בחודש וחצי האחרונים, נרשמו 62 אירועי זריקות אבנים ופח"ע בגזרת חיזמה, בהם נפצעו קל 7 בני אדם.

פיני מויאל נהג האוטובוס שהותקף הבוקר באבנים סיפר ל-N12 על המקרה. "ממש בסיבוב ליד הכפר חיזמה עמדו כמה צעירים ערבים שישבו בצד הכביש", אמר. "מהניסיון שלנו שאנחנו יודעים שזה קורה, אנחנו נוסעים שם לאט, כי אם אתה נוסע שם במהירות אז השמשה כולה מתנפצת וזה אסון ממש גדול. שהנערים ראו שאני מתקרב, אחד מהם נעמד עם סלע ממש גדול, מול הפנים שלי הוא זרק את הסלע לשמשה הקדמית וניפץ לי את כל השמשה הקדמית".

זריקת האבנים על אוטובוס, צומת חיזמה, סמוך לירושלים
האוטובוס שהותקף בצומת חיזמה

הוא הוסיף כי "הנוסעים באוטובוס היו בהלם. היו איתי חיילים שיצאו ממחנה ענתות, והיו איתי אזרחים שהיו בהלם. הייתה חיילת שתקפה אותה חרדה. קרו הרבה מאוד אירועים כאלה לאחרונה. המשטרה אומרת שהיא מטפלת, באים יום-יומיים ואז עוזבים את זה, ואז עוד פעם הנערים המשועממים האלה חוזרים לשם ותוקפים אותנו באבנים".

אירוע נוסף של זריקת אבנים על אוטובוס התרחש אמש בשעה 21:21 בערב, כשאוטובוס קו 142 של חברת אגד שביצע נסיעה מהיישוב אדם לירושלים, הותקף באבנים בדיוק באותו האזור. "זה לא פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה, אירוע דומה קרה לי גם בשבוע שעבר", אמר עבד אל עזיז סונוקרוט, נהג האוטובוס שהותקף אמש. "הייתי בנסיעה, כמה מטרים לפני המחסום, וזרקו עליי אבן. היה חושך, לא ראיתי כלום ולא שמתי לב. לא האמנתי שיכולים לזרוק עליי אבן מהפינה הזאת. כל הזכוכיות עפו לי על הגוף ועל הפנים, בתוך הפה אפילו נכנס לי זכוכיות. מד"א הגיעו אבל לא רציתי להתפנות איתם. הרגשתי פחד גדול, חבל על הזמן".

עוד הוסיף הנהג כי "אני שם בלילה משקפי שמש שלא יקרה לי משהו בעיניים חס וחלילה. זה לא המקרה הראשון, זה המקרה השלישי שקרה שם באותו לילה של זריקת אבנים. אפשר לראות בתמונה, שיש דבק על השמשה - זה תיקון של זריקת אבנים נוספת שהייתה על האוטובוס הזה, תיקנו וכבר הסיפקו לשבור את זה שוב".

גורמים בכירים במועצת בנימין מסרו ל-N12: "התושבים מרגישים אזלת יד שבאה מלמעלה ומפקירה את ביטחונם. השר עמר בר לב שבחר להסית ולהעליל עלילות שווא נגד המתנחלים נתן רוח גבית לטרור והביא בפועל להתגברות אירועי הטרור נגד המתיישבים, ומי שמשלם על כך הם נשים, ילדים ואזרחים תמימים שסופגים אבנים בדרכים. הדרישה שלנו היא כלפי הדרג המדיני לאפשר לצה"ל למגר את הטרור ולנהוג באפס סובלנות והכלה כלפי כל אירוע".

שרה העצני כהן, יו"ר עמותת "ישראל שלי", אמרה: "הטרור הערבי ביהודה ושומרון מרקיע שחקים, בכל יום יש עשרות פיגועי אבנים מסכני חיים. במקום להתעסק בקמפיין השמאל על 'אלימות מתנחלים', ממשלת ישראל צריכה להתמקד במיגור הטרור הערבי. זו הבעיה ביהודה ושומרון וזה מה שמבעיר את השטח ומסכן חיים".