בערב השלישי ברציפות: רקטה שוגרה הערב (ראשון) משטח רצועת עזה לשטח ישראל ויורטה על ידי לוחמי ההגנה האווירית מעל העיר שדרות. זהו היום השלישי ברציפות שבו מתבצע ירי מרצועת עזה, כאשר גם אתמול ושלשום נורו רקטות בודדות לעבר העיר - שגם הן יורטו על ידי כיפת ברזל.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לגבר וילד שנפצעו באורח קל כשהיו בדרכם למרחב המוגן ולשלושה נפגעי חרדה. מעיריית שדרות נמסר כי בסך הכל טופלו חמישה תושבים שנחבלו קלות לאחר שנפלו בריצתם לממ"ד, בהם חבר מועצת העיר ויקטור אברמוב.

הלילה תקף צה"ל יעדי חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטה אמש לשטח ישראל. בין היעדים שהותקפו: מתחם צבאי לייצור רקטות, מתקן אימונים, מחסן אמל"ח ומנהרה. גם בלילה שבין שישי לשבת תקף צה"ל ברצועה במענה לירי רקטה בשישי בערב לעבר העיר שדרות - כשעה לאחר תפיסת שני המחבלים הראשונים שברחו מכלא גלבוע.

רקטה מצפון רצועת עזה לעבר המועצה האזורית שער הנגב
יירוט הרקטה מעל המועצה האזורית שער הנגב, הערב

מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי מטוסים ומסוקים של חיל האוויר תקפו מטרות חמאס בתגובה לירי הרקטה לשטח ישראל, והבהירו כי "צה"ל לא יקבל מצב בו ארגוני הטרור פועלים כנגד העורף הישראלי. צה"ל ימשיך להגיב בתקיפות כנגד פעולות הטרור משטח הרצועה ורואה בחמאס כאחראי לכל הנעשה ברצועת עזה".

אתמול ביקר הרמטכ"ל אביב כוכבי בחמ"ל המשותף שמנהל את המרדף אחר המחבלים, ואמר כי סיפור הבריחה מקרין על עוד גזרות ולכן בפיקוד הדרום מכינים את עצמם בהיערכות רחבה לאפשרות של כמה ימי לחימה בדרום.