כלי התקשורת בסוריה דיווחו הלילה (בין רביעי לחמישי) על תקיפה ישראלית בעיר אל-קוסייר במחוז חומס שבמערב סוריה, יומיים לאחר הדיווחים על תקיפה בדרום מחוז חלב. לפי הסורים, מערכות הנ"מ הופעלו בעקבות התקיפה. מקור בצבא הסורי מסר כי התקיפה הישראלית גרמה לנזקים, אך לא דווח על נפגעים.

הדיווח על התקיפה הלילה בסוכנות הידיעות הסורית:

בלילה שבין שני לשלישי נורו שתי רקטות משטח לבנון לישראל והתרעות נשמעו בשורה של יישובים בגבול הצפון. מצה"ל נמסר כי לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד, והשני נפל בשטח פתוח. בתגובה על שיגורי הרקטות, צה"ל ביצע ירי פגזים לעבר מקורות שיגור הרקטות בלבנון. בהודעת דובר צה"ל נמסר: "כוחות ארטילריים של צה"ל תקפו לפני זמן קצר בשטח לבנון בתגובה על שיגור הרקטות מלבנון לשטח ישראל מוקדם יותר הבוקר".

כארבע שעות לפני הירי מלבנון, בטלוויזיה הממלכתית הסורית דיווחו כי ישראל תקפה במדינה מדרום לעיר חלב. לפי הדיווח, מערכות ההגנה האווירית במדינה הגנו על "מטרות עוינות" בשמי העיר חלב, מטרות שמקורן בישראל. מדובר היה בתקיפה הראשונה בסוריה שמיוחסת לישראל מאז החל בנט לכהן כראש הממשלה.

בתוך כך, כוחות גדולים של צה"ל פתחו הלילה בסריקות נרחבות בגליל העליון לאחר ששני חשודים זוהו חוצים את הגבול מלבנון לישראל במרחב הסמוך למושב דוב"ב. מספר פצצות תאורה נורו באוויר. תושבים באזור נקראו תחילה להישאר בבתיהם ובהמשך הונחו לחזור לשגרה. צירי תנועה נחסמו למעבר כלי רכב אזרחיים.