דובר צה"ל הודיע הלילה (בין שבת לראשון) כי כוחות צה"ל סיכלו פיגוע של זריקת בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כלי רכב סמוך לחטיבה המרחבית מנשה. על פי ההודעה, שלושה חשודים זוהו זורקים בקבוקי תבערה לכיוון ציר שסמוך ליישוב מבוא דותן שבמרחב החטיבה המרחבית מנשה.

סיכול הפיגוע הלילה הצליח לאחר שכוח של סיירת חרוב (חטיבת כפיר) שכב במארב יזום אל מול הנקודה שבה ניסתה החוליה לפעול. המארב התמקם כבר ביום חמישי בנקודה, וזאת בעקבות מספר אירועים שהתרחשו בימים האחרונים שכללו זריקות אבנים, בקבוקי תבערה ומטעני צינור על הציר שנוסעים בו רכבים ישראליים. באירועים שהחוליה ביצעה - זריקת אבנים בשבוע שעבר על אוטובוס שהסיע אזרחים ישראלים על אותו הציר.

בקבוק תבערה של חוליית המחבלים
בקבוק תבערה של חוליית המחבלים

סיירת חרוב נכנסה לתעסוקה מבצעית במרחב החטיבה המרחבית מנשה ביום רביעי בשבוע האחרון, והלילה, זיהו הלוחמים 3 חשודים מצוידים באבנים, בבקבוקי תבערה ובמצית. לאחר שזוהו החשודים, זיהה צלף של כוח המארב רכב ישראלי שבא לעבור על הציר ובמקביל, את אחד החשודים שמתכון ליידות בקבוקי תבערה ואבנים.

הצלף ירה בתגובה שני כדורים לעבר החשוד, והוא נפצע ונפל. שני החשודים הנוספים החלו לברוח, וכוח נוסף של צה"ל שהמתין בנקודה אחרת קיבל על כך דיווח והחל בביצוע חסימות באזור. בסיום צה"ל עצר את שני החשודים שברחו.

בהודעת צה"ל נכתב כי לוחמי צה"ל פתחו בנוהל מעצר חשוד שכלל ירי לעבר החשודים. "זוהתה פגיעה באחד החשודים, ושני החשודים הנוספים נעצרו על ידי הלוחמים לאחר מרדף". מצה"ל נמסר כי לא ידוע גילם או מצבם הרפואי של החשודים בניסיון הפיגוע.

ירי פצצות התאורה בגבול לבנון הלילה
ירי פצצות התאורה בגבול לבנון הלילה

בהודעה נוספת שנמסרה מוקדם יותר הלילה ל-N12, אישר צה"ל כי ירה פצצות תאורה סמוך לכפר ר'ג'ר שבמרחב הגבול עם לבנון. ירי פצצות התאורה נעשה "כחלק מפעילות שגרתית", הודיע דובר צה"ל, והוסיף כי "אין חשש לאירוע ביטחוני".


גם בשבוע שעבר ירה צה"ל פצצות תאורה בגבול לבנון, אז באזור המושב דוב"ב, לאחר ששני מסתננים חצו מתחום לבנון לתחום ישראל. תושבים באזור הונחו במשך שעות להישאר בבתיהם וצירי תנועה נחסמו למעבר כלי רכב אזרחיים, ולבסוף השניים נעצרו.

בנוסף, במהלך השבוע שעבר ובפעם הראשונה בעידן ממשלת בנט-לפיד, התרעות צבע אדום של פיקוד העורף הופעלו בכמה יישובים בגליל המערבי בעקבות 2 רקטות ששוגרו לשטח ישראל. רקטה אחת יורטה על ידי כיפת ברזל, והרקטה השנייה נפלה בשטח פתוח. צה"ל הודיע אז כי ירה בתגובה פגזים לעבר מקורות השיגור.